Kibice Legii zagrożeniem dla Finów?

/ Michał Krzycki [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Fińska policja zapowiedziała, że nie będzie żadnego pobłażania w stosunku do kibiców Legii, którzy przyjadą 1 sierpnia na mecz rewanżowy drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy z KuPS Kuopio. Już podczas przekraczania granicy zacznie się ich monitorowanie.

Warszawscy kibice są dobrze znani z wielu ekscesów zarówno podczas meczów u siebie, jak i za granicą. Razem z policjantami obejrzeliśmy wiele filmów w internecie pokazujacych ich zachowanie i pogłoski o nich nie są przesadzone

- powiedział kanałowi fińskiej telewizji YLE dyrektor Kuopio Jarmo Heiskanen.

Dodał, że klub ma w tej kwestii bardzo dobry kontakt z Legią, która przekazała dużo informacji na temat największych awanturników.

Z naszej strony ograniczymy liczbę polskich kibiców, sprzedając im tylko 150 biletów - poza tym nasz stadion nie jest duży, a miasto położone stosunkowo daleko od Helsinek.

Stadion Savon Sanomat Areena, na którym klub rozgrywa mecze, ma 2700 miejsc siedzących i boisko ze sztucznej trawy. Liczące 120 tysięcy mieszkańców Kuopio oddalone jest od Helsinek o 390 kilometrów.

Fińska policja poinformowała, że kibice Legii zostali zakwalifikowani jako potencjalne zagrożenie, lecz nie tak duże jak fani Crvenej Zvezdy, którzy przyjadą dzień wcześniej do Helsinek na mecz eliminacji Ligi Mistrzów ze stołecznym HJK.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny bilans długiego weekendu

/ Vlad Artist

  

Od środy do niedzieli na polskich drogach zginęło 31 osób, a ponad pół tysiąca zostało rannych - wynika z danych przekazanych w poniedziałek PAP przez Komendę Główną Policji. Policjanci podkreślają, że tegoroczny sierpniowy weekend był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego.

W środę o godz. 6, w związku z wyjazdami na długi weekend, policjanci zorganizowali akcję "Bezpieczny weekend", w ramach której prowadzili działania do niedzieli do godz. 22. W tym czasie, każdego dnia na drogi wyjeżdżało około 5 tys. policjantów drogówki. Pierwszego i ostatniego dnia akcji liczba policjantów na drogach przekraczała 5 tys.

Jak poinformowała PAP Komenda Głowna Policji od 14 do 18 sierpnia na polskich drogach doszło do 420 wypadków, co oznacza spadek o 13 wypadków, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Policjanci odnotowali 31 ofiar śmiertelnych wypadków (w ubiegłym, roku w tym okresie zginęły 43 osoby), z czego do największej liczby wypadków śmiertelnych doszło w niedzielę. Z policyjnych statystyk wynika ponadto, że 505 osób zostało rannych w wypadkach - o 42 osoby mniej niż w roku ubiegłym. Zatrzymano także 1844 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu, czyli o 13 osób mniej niż podczas ubiegłorocznego długiego sierpniowego weekendu.

Z kolei na interaktywnej mapie policji, obrazującej wypadki śmiertelne, pojawiło się 468 pozycji (stan na 18 sierpnia).

"Mimo tego, że tegoroczny weekend był dłuższy od poprzedniego na drogach było znacznie bezpieczniej"

- ocenił w poniedziałek kom. Robert Opas z KGP. Dodał, że policjanci cały czas zwracają uwagę przede wszystkim na wzrost udziału ofiar śmiertelnych w wypadkach oraz na wzrost liczby osób kierujących pod wpływem alkoholu.

Z informacji policji wynika, że liczba kierowców zatrzymywanych za jazdę pod wpływem alkoholu wzrasta. Według danych na 12 sierpnia tego roku, liczba ta sięgnęła prawie 69 tys.

"Wzrost ten niepokoi tym bardziej, że od dawna w tym zakresie nie był notowany"

- mówił w rozmowie z PAP podinsp. Radosław Kobryś.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl