Histerie jak grzyby po deszczu

  

Mnożą się medialne histerie. Kolejną – po wykreowanych po śmierci Pawła Adamowicza i filmie braci Sekielskich – jest ta związana z rekrutacją do szkół średnich.

Podnosi się larum, że nie wszyscy uczniowie znaleźli miejsca w szkole w pierwszym etapie rekrutacji i nie każdemu udało się dostać do renomowanego liceum. Kiedyś mi również nie udało się dostać do wymarzonej szkoły, zresztą podobnych przypadków było więcej. I nikt szat nie rozdzierał. Dziś rekrutacyjne trudności, które musiały się pojawić z racji dwóch roczników, wykorzystuje się do deprecjonowania reformy edukacji, choć MEN zapowiada, że miejsc w szkołach wystarczy dla wszystkich. Doniesienia o rekrutacji do liceów, reakcje na naklejki „GP” o ideologii LGBT i nowy film Patryka Vegi pokazują, że im bliżej wyborów, tym medialne histerie znajdują coraz podatniejszy grunt.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl