Dziewiąty dzień pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

@pielgrzymkaSuwalkiWilno

Kolejny dzień naszego pielgrzymowania rozpoczął się Mszą świętą w kościele parafialnym w Solecznikach. Wzięło w niej udział sporo mieszkańców tej największej polskiej miejscowości na Wileńszczyźnie. Po zakończeniu Eucharystii na dalszą drogę pobłogosławił nam miejscowy proboszcz ks. prałat Wacław Wołotkowicz i ruszyliśmy na pątniczy szlak. Dzisiaj do pokonania mieliśmy 21 kilometrów.

Na całej trasie pielgrzymki witali nas nasi rodacy, często przygotowując stoły z poczęstunkiem. Tradycyjnie przystrajali drogę polnymi kwiatami. Każdy postój to również okazja do tego, aby porozmawiać z gospodarzami. Przez cały dzień poszczególne grupy pielgrzymowały na trasie z figurą Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Od kilkunastu już lat pielgrzymi z grupy żółtej i niebieskiej fundują figury Matki Bożej pod tym wezwaniem, ponieważ jest ona główną patronką Rodziny Salezjańskiej założonej przez św. Jana Bosko. Moglibyśmy powiedzieć, że droga wiodąca z Suwałk do Ostrej Bramy została już usłana kapliczkami i kościołami z figurami Wspomożycielki Wiernych. W dniu dzisiejszym kolejna trafiła do kościoła w Taboryszkach.

Przerwa obiadowa miała miejsce w Kamionce. Pielgrzymów witał tu m.in. starosta gminny Jan Miłoszewicz, który wraz z mieszkańcami zadbał o przygotowanie posiłku oraz warunków do wypoczynku. Natomiast na nocleg trafiliśmy do gościnnych Turgieli. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Wieczorem dla chętnych został zorganizowany wieczór Miłosierdzia Bożego w kościele w Taboryszkach, gdzie pielgrzymi udali się podstawionymi autobusami. W tej miejscowości swoją kapłańską posługę rozpoczynał bł. ks. Michał Sopoćko. Podczas godziny Miłosierdzia Bożego zawierzaliśmy nasze intencje pielgrzymkowe, drogich rodaków na Wileńszczyźnie i ukochaną ojczyznę. Podczas tego spotkania modlitewnego świadectwo o pracy wśród najuboższych złożyli także członkowie wspólnoty Miłosierdzia Bożego z Solecznik.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts