Rammstein w Chorzowie - uwaga na zmiany w komunikacji

Legendarna grupa Rammstein wystąpi w środę na Stadionie Śląskim w Chorzowie / fot. YouTube/mat.pras.

  

Legendarna niemiecka grupa metalowa Rammstein wystąpi w środę na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na koncert od dawna nie ma biletów, planowane są zmiany w organizacji ruchu, dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w sąsiedztwie stadionu policja zaapelowała w poniedziałek, by uczestnicy koncertu korzystali z komunikacji miejskiej. Organizator przewozów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uruchomi dodatkowe kursy. Część z nich będzie realizowana większymi pojazdami. Są to m.in. linie tramwajowe nr 0, 6, 11, 19 oraz linie autobusowe nr 820, 830 i 840. Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) wydłuży obsługiwaną przez linię tramwajową nr 9 trasę oraz skieruje niektóre linie do obsługi przystanku Chorzów AKS.

W związku z koncertem w rejonie stadionu 24 lipca zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. W Chorzowie na ulicy Parkowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki. Po lewej stronie ul. Parkowej, jadąc od ul. Katowickiej, na odcinku od ronda do ul. Kościuszki, do godz. 02.00 będzie można parkować na tzw. jodełkę. Od godziny 16.30 zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową.

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można zakupić w przedsprzedaży internetowej. Należy go wydrukować i kierować się do strefy parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Jeśli nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej, bilet parkingowy będzie można kupić na miejscu w dniu imprezy, w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego.

Stadion Śląski w Chorzowie był w przeszłości areną koncertów takich gwiazd, jak AC/DC, The Rolling Stones, Metallica, U2, Pearl Jam, Iron Maiden, The Police, Genesis, Red Hot Chili Peppers i Guns N' Roses.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl