Rammstein w Chorzowie - uwaga na zmiany w komunikacji

Legendarna grupa Rammstein wystąpi w środę na Stadionie Śląskim w Chorzowie / fot. YouTube/mat.pras.

  

Legendarna niemiecka grupa metalowa Rammstein wystąpi w środę na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na koncert od dawna nie ma biletów, planowane są zmiany w organizacji ruchu, dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w sąsiedztwie stadionu policja zaapelowała w poniedziałek, by uczestnicy koncertu korzystali z komunikacji miejskiej. Organizator przewozów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uruchomi dodatkowe kursy. Część z nich będzie realizowana większymi pojazdami. Są to m.in. linie tramwajowe nr 0, 6, 11, 19 oraz linie autobusowe nr 820, 830 i 840. Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) wydłuży obsługiwaną przez linię tramwajową nr 9 trasę oraz skieruje niektóre linie do obsługi przystanku Chorzów AKS.

W związku z koncertem w rejonie stadionu 24 lipca zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. W Chorzowie na ulicy Parkowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki. Po lewej stronie ul. Parkowej, jadąc od ul. Katowickiej, na odcinku od ronda do ul. Kościuszki, do godz. 02.00 będzie można parkować na tzw. jodełkę. Od godziny 16.30 zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową.

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można zakupić w przedsprzedaży internetowej. Należy go wydrukować i kierować się do strefy parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Jeśli nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej, bilet parkingowy będzie można kupić na miejscu w dniu imprezy, w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego.

Stadion Śląski w Chorzowie był w przeszłości areną koncertów takich gwiazd, jak AC/DC, The Rolling Stones, Metallica, U2, Pearl Jam, Iron Maiden, The Police, Genesis, Red Hot Chili Peppers i Guns N' Roses.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny bilans długiego weekendu

/ Vlad Artist

  

Od środy do niedzieli na polskich drogach zginęło 31 osób, a ponad pół tysiąca zostało rannych - wynika z danych przekazanych w poniedziałek PAP przez Komendę Główną Policji. Policjanci podkreślają, że tegoroczny sierpniowy weekend był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego.

W środę o godz. 6, w związku z wyjazdami na długi weekend, policjanci zorganizowali akcję "Bezpieczny weekend", w ramach której prowadzili działania do niedzieli do godz. 22. W tym czasie, każdego dnia na drogi wyjeżdżało około 5 tys. policjantów drogówki. Pierwszego i ostatniego dnia akcji liczba policjantów na drogach przekraczała 5 tys.

Jak poinformowała PAP Komenda Głowna Policji od 14 do 18 sierpnia na polskich drogach doszło do 420 wypadków, co oznacza spadek o 13 wypadków, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Policjanci odnotowali 31 ofiar śmiertelnych wypadków (w ubiegłym, roku w tym okresie zginęły 43 osoby), z czego do największej liczby wypadków śmiertelnych doszło w niedzielę. Z policyjnych statystyk wynika ponadto, że 505 osób zostało rannych w wypadkach - o 42 osoby mniej niż w roku ubiegłym. Zatrzymano także 1844 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu, czyli o 13 osób mniej niż podczas ubiegłorocznego długiego sierpniowego weekendu.

Z kolei na interaktywnej mapie policji, obrazującej wypadki śmiertelne, pojawiło się 468 pozycji (stan na 18 sierpnia).

"Mimo tego, że tegoroczny weekend był dłuższy od poprzedniego na drogach było znacznie bezpieczniej"

- ocenił w poniedziałek kom. Robert Opas z KGP. Dodał, że policjanci cały czas zwracają uwagę przede wszystkim na wzrost udziału ofiar śmiertelnych w wypadkach oraz na wzrost liczby osób kierujących pod wpływem alkoholu.

Z informacji policji wynika, że liczba kierowców zatrzymywanych za jazdę pod wpływem alkoholu wzrasta. Według danych na 12 sierpnia tego roku, liczba ta sięgnęła prawie 69 tys.

"Wzrost ten niepokoi tym bardziej, że od dawna w tym zakresie nie był notowany"

- mówił w rozmowie z PAP podinsp. Radosław Kobryś.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl