Pijana wtargnęła do kościoła. Niszczyła co wpadło jej w ręce, wyzywała księży WIDEO

zdjęcie ilustracyjne / Radio Poznań YouTube print screen

  

W niedzielę, przed wieczorną mszą świętą, doszło do włamania do kościoła w podpoznańskim Suchym Lesie. Sprofanowany został ołtarz i prezbiterium świątyni. O popełnienie przestępstwa podejrzana jest kobieta, która w tamtym momencie była pijana - podało Radio Poznań.

Krzysztof Pilas z rady ekonomicznej Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa relacjonował, że kobieta przewróciła wszystko co było na ołtarzu. Rozrzuciła kwiaty i księgi liturgiczne, przewróciła krucyfiks.

- Krzyż i paschał zostały zniszczone. Zerwała z ołtarza sukno. Ogłoszenia i inne papierowe rzeczy były poprzedzierane, czyli było to celowe działanie. Z tego co wiem, kobieta bywa tu, na naszym terenie, ale nie jest mieszkanką Suchego Lasu

- powiedział mężczyzna w rozmowie z Radiem Poznań.

Kobiecie nie udało się rozbić tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Otworzyła ozdobne, zewnętrzne drzwiczki, ale nie sforsowała wewnętrznych, zamkniętych na klucz.

Kobietę, siedzącą na ołtarzu, zauważyła jedna z parafianek, która wszczęła alarm. W momencie kiedy na miejsce przybył Pilas kobieta siedziała już na stopniach kościoła, pijąc i paląc. 

- Słownictwo, którym operowała, jest nie do powtórzenia. Mówiła bez składu i ładu. Każdego, kto próbował z nią rozmawiać, po prostu obrażała

- mówi świadek.

Ostatecznie napastniczka została zatrzymana przez policję.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przechowuje relikwie św. Faustyny Kowalskiej, ale one nie ucierpiały.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl, radiopoznan.fm
Tagi

Wczytuję komentarze...

NOWE FAKTY ws. grupy niemieckich neonazistów. W ich mieszkaniach znaleziono... granaty

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/GooKingSword

  

Slum gun, granaty i symbole nazistowskie - to efekt przeszukań niemieckich śledczych w obławach na członków grupy, która chciała doprowadzić do wojny domowej w tym kraju. Niemiecka prasa ujawnia dziś także nowe szczegóły tej bulwersującej sprawy. Aresztowani ekstremiści mieli mieć związek z fińskimi "Żołnierzami Odyna".

W piątek niemiecka Prokuratura Federalna z siedzibą w Karlsruhe nakazała aresztowanie w sześciu różnych krajach związkowych 12 obywateli Niemiec, podejrzanych o działalność prawicowo-terrorystyczną. Efektem działań podejrzanych miała być sytuacja bliska stanu wojny domowej w kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/311020-chcieli-wojny-domowej-w-niemczech]

Z ustaleń śledczych wynika, że celem czterech inicjatorów przedsięwzięcia była destabilizacja porządku konstytucyjnego prowadząca do jego obalenia. Chciano to osiągnąć poprzez niesprecyzowane jeszcze zamachy na polityków, na osoby ubiegające się o azyl i na wyznawców islamu, czego efektem byłaby sytuacja bliska stanu wojny domowej. Projektodawcy terrorystycznych ataków kontaktowali się ze sobą osobiście, jak też w ramach grup czatowania i telefonicznie.

Niemiecka prasa ujawnia nowe szczegóły tej bulwersującej sprawy. Aresztowani ekstremiści mieli mieć związek z fińskim „Soldiers of Odin“ [Żołnierze Odyna – red.], która uważa się za tzw. „milicję obywatelską”. Charakteryzują ich czarne stroje oraz kurtki na których widnieją czaszki Wikingów. 

Przywódca prawicowo-terrorystycznej grupy, którą rozbito w piątek, to 53-latek noszący pseudonim „Twardy rdzeń”. Jest on dobrze znany niemieckiej policji. Jak poinformował „Der Spiegel”, już wcześniej „został on uznany przez organy ścigania za skrajnie prawicowego, potencjalnego terrorystę”, których – jak szacuje policja – jest w Niemczech 53.

[polecam:https://niezalezna.pl/292404-zydow-w-niemczech-paralizuje-strach-nasze-zycie-odbywa-sie-dzis-wylacznie-za-grubymi-murami]

Zdaniem śledczych są oni zdolni do „aktów przemocy, łącznie z zamachami terrorystycznymi”. Według komunikatu wydanego przez niemieckiego prokuratora generalnego, czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani pod zarzutem założenia ugrupowania prawicowo-terrorystycznego i członkostwa w nim. Ośmiu innych zatrzymano w charakterze podejrzanych o wspieranie tego ugrupowania terrorystycznego. Komunikat wymienia tylko imiona i pierwsze litery nazwisk aresztowanych.

Jak donosi „Der Spiegel”, „policja skonfiskowała podczas obław broń różnego rodzaju, w tym wykonane własnoręcznie tzw. slum gun”. Według gazety „Kölner

Stadt-Anzeiger", podczas przeszukania mieszkań ekstremistów znaleziono także „granaty ręczne i symbole nazistowskie”.

Ekstremizm w Niemczech zbiera niestety swoje śmiertelne żniwo. W październiku ub. r. uzbrojony neonazista Stephan Balliet próbował wedrzeć się do synagogi w Halle. Po nieudanej próbie sforsowania drzwi świątyni otworzył ogień do ludzi na ulicy. Dwie osoby zastrzelił na miejscu, a dwie ciężko ranił.

[polecam:https://niezalezna.pl/291901-niemcy-strzaly-z-karabinu-maszynowego-przed-synagoga-granaty-na-cmentarzu-zydowskim]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts