Serialowa Kasia zostanie... psychologiem. Bo nie chce już być kojarzona z „13 posterunkiem”

/ facebook.com/alexandrawozniakaktorka

  

Gwiazda serialu "13 posterunek" kończy z aktorstwem. Teraz Aleksandra Woźniak będzie psychologiem. "Skończyłam germanistykę i przez kilka lat pracowałam jako dyplomowany tłumacz. Obecnie kończę psychologię na uniwersytecie w Sopocie i za półtora roku chcę otworzyć własny gabinet. Z tym wiążę swoją przyszłość" –mówi.

Jestem aktorką od 26 lat, zagrałam w wielu filmach, ale cokolwiek bym zrobiła, widzowie i tak głównie kojarzą mnie z tym serialem. A przecież zagrałam w nim 20 lat temu! Uważam, że nie jest to specjalnie pozytywne i chciałabym to zmienić

– wyznała Aleksandra Woźniak (szerszej publiczności znana przede wszystkim z serialu „13 posterunek”) w rozmowie z „Rewią”.

Aktorkę możemy jeszcze oglądać ją w „Klanie”, ale już wybrała zupełnie inną drogę zawodową.

Skończyłam germanistykę i przez kilka lat pracowałam jako dyplomowany tłumacz. Obecnie kończę psychologię na uniwersytecie w Sopocie i za półtora roku chcę otworzyć własny gabinet. Z tym wiążę swoją przyszłość 

– podkreśliła w wywiadzie.

Jak dodała Aleksandra Woźniak, psychologia zaintrygowała ją na tyle, że postanowiła kształcić się w tym kierunku.

Było w tym trochę przypadku. Kilka razy miałam kontakt z psychologami i coś mnie w tej dziedzinie zaintrygowało, a nawet zafascynowało. Psychologia tak naprawdę towarzyszy aktorowi od samego początku. Przecież, żeby stworzyć jakąś postać, potrzebne są umiejętności wnikliwego zajrzenia w siebie. Gdybym zaczęła studiować fizykę jądrową, wtedy, owszem, wszyscy mogliby się zdziwić. A tak, nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego

 – dodała. Jak podaje portal radiozet.pl, aktorka znacznie częściej niż na planie filmowym bywa w przestrzeniach Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Sopocie i najbardziej interesuje ją psychologia kliniczna. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, radiozet.pl


Wczytuję komentarze...

W weekend w Poznaniu targi dla ludzi z pasją

/ https://hobby.mtp.pl/

  

Po raz 15. w weekend w Poznaniu odbędą się Targi Hobby - wydarzenie dla hobbystów i pasjonatów. Ekspozycję wypełnią makiety kolejowe, sterowane radiem modele samochodów, ale także stoiska z komiksami czy planszówkami.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizator przedsięwzięcia poinformował, że ideą listopadowej imprezy jest nie tylko prezentacja różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie do aktywności i spędzania czasu wolnego "w trybie offline" – bez urządzeń mobilnych jak smartfon, konsola czy komputer.

Targi Hobby rokrocznie przyciągają do Poznania tysiące hobbystów i entuzjastów wielu dziedzin, to też jedna z imprez targowych na której pojawia się szczególnie dużo rodzin z dziećmi.

Program odbywającej się w sobotę i niedzielę imprezy obfitować będzie w liczne pokazy, warsztaty, wystawy, zawody i turnieje. Ekspozycja zostanie podzielona na strefy tematyczne. W każdej z nich odbędą się pokazy, warsztaty, wystawy, atrakcje, zawody i turnieje.

W strefie gier odbywać się będzie m.in. Festiwal Gier Planszowych GRAnat, rozstrzygnięte zostaną Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich. Zaplanowano też liczne premiery nowych tytułów gier planszowych.

W strefie wyścigowej odbędą się eliminacje krajowych mistrzostw samochodów zdalnie sterowanych on-road w skali 1:10. Zawodowe tory wraz z pojazdami zostaną udostępnione szerokiej publiczności. W strefie modelarstwa podziwiać będzie można wystawy Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych oraz wystawy modeli pojazdów w skali 1:43, 1:87, 1:71, 1:43 i 1:18.

Ofertę uzupełni m.in. wystawa konstrukcji z klocków, pokazy i warsztaty szycia, strefa warsztatów artystycznych oraz pokazy sportowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl