Hurkacz chwali amerykańską szkołę tenisa

/ facebook.com/huberthurkacz.official/photos

  

Hubert Hurkacz bardzo sobie chwali rozpoczętą wiosną współpracę z trenerem Craigiem Boyntonem. "Amerykańska szkoła tenisa i związane z nią pozytywne podejście bardzo mi odpowiada" - zaznaczył wrocławianin.

Boynton dołączył do sztabu 22-letniego zawodnika od marcowego turnieju ATP w Indial Wells. Przed tą imprezą, w której dotarł do ćwierćfinału, odbył pierwszy trening pod okiem doświadczonego Amerykanina. W marcu dotarł jeszcze do trzeciej rundy w Miami, a w maju w Madrycie do 1/8 finału. Latem na kortach trawiastych mógł pochwalić się ćwierćfinałem w Eastbourne i trzecią rundą Wimbledonu.

W amerykańskiej szkole tenisa za bardzo istotne uznaje się docenianie wysiłku zawodnika nawet po przegranych wymianach.

Ten model bardzo mi odpowiada. Ważne, by koncentrować się na tym, co można poprawić i robić to w pozytywny sposób. Bo skupianie się na negatywnych aspektach nic dobrego nie da

- ocenił Hurkacz. Podczas Wimbledonu Polak po niektórych treningach długo dyskutował ze swoim trenerem.

Długość naszych rozmów zależy od sytuacji. Jeżeli Craig widzi, że nad czymś dodatkowo muszę się skupić, to o tym rozmawiamy. Jeśli wszystko wyszło jak najlepiej, to krótko to podsumujemy, ale też omawiamy, co robić dalej. Czy na treningach jest też miejsce na żarty? To zależy m.in. od mojego nastroju. Szkoleniowiec widzi, co mi jest w danym momencie potrzebne.

Nieraz podkreślał, że współpraca z Boyntonem pozwoliła mu na treningi z zawodnikami ze ścisłej czołówki.

Craig od ponad 20 lat jeździ po tych wszystkich turniejach i cały czas jest w gronie najlepszych. To niesamowite. W Polsce nie ma ludzi, którzy mieliby takie doświadczenie. Nie mamy jeszcze też turnieju ATP, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości to się zmieni i polscy kibice będą mogli w kraju oglądać tenis na takim poziomie.

Huberta Hurkacza czeka teraz seria turniejów w USA

Amerykanin prowadzi jednocześnie swojego rodaka Steve'a Johnsona. Dla Hurkacza nie stanowi to problemu.

Czuję, jakby pracował tylko ze mną. Wiadomo, gdy w Eastbourne graliśmy ze Steve'em przeciwko sobie, to nie było to najprzyjemniejsze wydarzenie, ale tak to bywa. Przy tamtej okazji Craig mówił każdemu z nas osobno o tym, nad czym każdy z nas ma pracować, ale nie analizował wówczas gry przeciwnika.

Trener Polaka w rozmowach z dziennikarzami chwalił podopiecznego m.in. za to, że jest gotowy wszystko podporządkować tenisowi.

Nie odczuwam tego jako poświęcenie. Uwielbiam to robić, dla mnie to przyjemność

- zapewnił 22-letni zawodnik, który obecnie przygotowuje się w USA do rywalizacji na kortach twardych.

Wśród tenisistów wrocławianin wyróżnia się dietą - jest weganinem. Mariusz Fyrstenberg z uśmiechem wspominał, że nieraz widział Hurkacza zaczynającego dzień od owsianki i skrupulatnie analizującego skład wszystkich składników posiłków.

To, że nie jem mięsa i ryb nie wynika ze światopoglądu. Słucham po prostu swojego organizmu. Nie brakuje mi ani mięsa, ani fast foodów, ani słodyczy. Nie liczę każdej kalorii w posiłku, podchodzę do tego z rozsądkiem.

Hurkacz przyznał, że na nadmiar czasu wolnego nie narzeka. Gdy już go ma, to poświęca się głównie dwóm rzeczom. Są nimi motoryzacja i książki. Rywalizację na kortach twardych w Ameryce Północnej zainauguruje rozpoczynającym się 29 lipca turniejem w Waszyngtonie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny bilans długiego weekendu

/ Vlad Artist

  

Od środy do niedzieli na polskich drogach zginęło 31 osób, a ponad pół tysiąca zostało rannych - wynika z danych przekazanych w poniedziałek PAP przez Komendę Główną Policji. Policjanci podkreślają, że tegoroczny sierpniowy weekend był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego.

W środę o godz. 6, w związku z wyjazdami na długi weekend, policjanci zorganizowali akcję "Bezpieczny weekend", w ramach której prowadzili działania do niedzieli do godz. 22. W tym czasie, każdego dnia na drogi wyjeżdżało około 5 tys. policjantów drogówki. Pierwszego i ostatniego dnia akcji liczba policjantów na drogach przekraczała 5 tys.

Jak poinformowała PAP Komenda Głowna Policji od 14 do 18 sierpnia na polskich drogach doszło do 420 wypadków, co oznacza spadek o 13 wypadków, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Policjanci odnotowali 31 ofiar śmiertelnych wypadków (w ubiegłym, roku w tym okresie zginęły 43 osoby), z czego do największej liczby wypadków śmiertelnych doszło w niedzielę. Z policyjnych statystyk wynika ponadto, że 505 osób zostało rannych w wypadkach - o 42 osoby mniej niż w roku ubiegłym. Zatrzymano także 1844 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu, czyli o 13 osób mniej niż podczas ubiegłorocznego długiego sierpniowego weekendu.

Z kolei na interaktywnej mapie policji, obrazującej wypadki śmiertelne, pojawiło się 468 pozycji (stan na 18 sierpnia).

"Mimo tego, że tegoroczny weekend był dłuższy od poprzedniego na drogach było znacznie bezpieczniej"

- ocenił w poniedziałek kom. Robert Opas z KGP. Dodał, że policjanci cały czas zwracają uwagę przede wszystkim na wzrost udziału ofiar śmiertelnych w wypadkach oraz na wzrost liczby osób kierujących pod wpływem alkoholu.

Z informacji policji wynika, że liczba kierowców zatrzymywanych za jazdę pod wpływem alkoholu wzrasta. Według danych na 12 sierpnia tego roku, liczba ta sięgnęła prawie 69 tys.

"Wzrost ten niepokoi tym bardziej, że od dawna w tym zakresie nie był notowany"

- mówił w rozmowie z PAP podinsp. Radosław Kobryś.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl