W #Jedziemy o atakach podczas marszu LGBT. Szefernaker mocno: Nie ma miejsca dla zwyrodnialców

#Jedziemy / TVP Info/print screen

  

W związku z odbywającym się w sobotę w Białymstoku Marszem Równości doszło do incydentów, którymi zajmą się organa ścigania. Jak relacjonują media, marsz kilkukrotnie był blokowany, w ruch poszły m.in. kamienie i petardy, do akcji musiała wkroczyć policja. - Nie ma miejsca dla zwyrodnialców, którzy w taki sposób z pogardą traktowali inne osoby w sobotę, bez względu na to jakie poglądy druga osoba prezentuje – mówił dziś w programie Michała Rachonia #Jedziemy Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu.

 - Policja zawsze reaguje i zebrane dowody przekażemy prokuraturze - informował na Twitterze rzecznik Komendy Głównej Policji, insp. Mariusz Ciarka.

Do tematu odniósł się w #Jedziemy Paweł Szefernaker. Podał, że policja jest od zapewniania bezpieczeństwa, a w sytuacjach, takich, które miały miejsce w Białymstoku, także od tego, by „wyciągnąć konsekwencje wobec tych wszystkich, którzy złamali prawo”.

Wczoraj 25 osób zostało zatrzymanych. Wizerunki osób, które naruszyły prawo są upublicznione i policja w tej sprawie działa tak, żeby nie było żadnych wątpliwości. Nie ma miejsca dla zwyrodnialców, którzy w taki sposób z pogardą traktowali inne osoby w sobotę bez względu na to jakie poglądy druga osoba prezentuje, bez względu na to w ramach jakich kwestii staje i broni nie ma zgody na to by takie osoby chodziły bezkarnie po ulicy. Wobec nich zostaną wyciągnięte konsekwencje

– mówił Paweł Szefernaker.

„Funkcjonariusze działają tak, by te osoby, które w sobotę złamały prawo poniosły odpowiedzialność” – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl