Przemycał imigrantów, trafi do więzienia

zdjęcie ilustracyjne / / Activedia

  

Kierowca tira, 47-letni Serb, został skazany w tym tygodniu przez francuski sąd na dwa lata więzienia za próbę przemycenia 20 afgańskich migrantów w niewielkiej skrzyni ukrytej j za podwójną ścianą naczepy - podał w niedzielę dziennik "Voix du Nord".

Za dodatkowo obciążającą okoliczność sąd w Boulogne-sur-mer, oddalonym 35 km od Calais, uznał fakt, że kierowca umieścił tych 20 Afgańczyków w "warunkach nielicujących z ludzką godnością", ściśniętych w skrzyni, która miała zaledwie 2,5 metra długości i półtora wysokości.

Na początku marca - przypomina "Voix du Nord" - dwudziestoletni nielegalny migrant zmarł wskutek niedotlenienia w skrzyni oczekującej na nabrzeżu na załadunek w porcie Calais.

Według prefektury policji Pas-de-Calais, w 2015 roku na terenie departamentu zmarło wskutek złych warunków przewozu 18 migrantów, w 2016 roku - czternastu, a w ciągu 2017 i 2018 roku - czterech.

Do Calais, skąd prowadzą do Wielkiej Brytanii tunel i połączenia promowe, ściągają imigranci z Azji i Afryki w nadziei nielegalnego przedostania się na drugą stronę Kanału La Manche.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ranni po wybuchu butli z gazem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/ulleo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Butla z gazem wybuchła w jednym z domów w Kielcach. Dwie osoby zostały ranne. Nie wiadomo, czy drewniany budynek będzie się nadawał do zamieszkania.

Do zdarzenia doszło w piątek prze południem w Kielcach na ulicy Żurawiej. W jednym z drewnianych domów doszło do wybuchu gazu, który ulatniał się z butli gazowej.

"W budynku w chwili wybuchu przebywały trzy osoby, z których dwie zostały ranne. Kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala"

– powiedział bryg. Paweł Ksel z KW PSP w Kielcach.

Strażak dodał, że inspekcja nadzoru budowlanego oceni, czy budynek będzie się nadawał do zamieszkania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl