"Marsz w obronie Rodziny" ruszył ulicami Białegostoku. "Idziemy w skupieniu i modlitwie"

/ niezalezna.pl

  

Dziś o 13:30 ulicami Białegostoku ruszył "Marsz w Obronie Rodziny". To wyjątkowe wydarzenie, które wspiera wiele środowisk. Do aktywnego działania włączyły się stowarzyszenia, Klub "Gazety Polskiej" w Białymstoku i Krucjata Różańcowa. W rodzinnym wydarzeniu swój udział zapowiedziała znana aktorka Dominika Chorosińska  (Figurska), która jest przekonana, że warto eksponować swoją wiarę na ulicach miasta. - Uważam, że warto wyjść na ulice, by zamanifestować swoją jedność z osobami, dla których wartością jest rodzina - powiedziała Chorosińska w rozmowie z niezalezna.pl

"Marsz w obronie Rodziny" wyruszył o godz. 13.30 spod pomnika św. Jana Pawła II przy białostockiej archikatedrze - Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ulicą Lipową uczestnicy marszu przejdą do kościoła pw. św. Rocha.

- Idziemy w ciszy, modlitwie, skupieniu i kontemplacji - mói Anna Kamińska, organizatorka Marszu w obronie Rodziny.

Marsz jest odpowiedzią na akty profanacji wiary chrześcijańskiej, z którymi coraz częściej można zetknąć w przestrzeni publicznej.

- Profanacja wiary chrześcijańskiej spowodowała, iż postanowiliśmy przejść ulicami naszego miasta, by pokazać smutek oraz troskę o najmłodsze pokolenia oraz nas samych. Dostrzegamy nasilającą się dyskryminację chrześcijaństwa w sferze publicznej. Jesteśmy zwolennikami demokracji i wolnych zgromadzeń, ale profanacja i obrażanie naszych uczuć religijnych przekroczyła wszelkie granice i standardy

- tłumaczyła kilka dni temu Anna Kamińska.

- To bardzo ważna inicjatywa. Bądźmy tam wszyscy

- apelował redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

W organizację marszu włączyło się wiele środowisk. Wiele organizacji społecznych aktywnie wspiera jego organizację. Wśród nich jest także Krucjata Różańcowa. W marszu w obronie rodziny udział biorą także członkowie Klubu "Gazety Polskiej "w Białymstoku. Ideę marszu wsparło też środowisko Radia Maryja. Warto podkreślić, że podczas marszu wystąpi młody bard prawicy Bartek Kurowski, swój udział zapowiedziała też znana aktorka Dominika Chorosińska (Figurska).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl