Uwaga na burze i grad! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że dzisiaj w całej Polsce możemy się spodziewać burz z gradem. Jak dodano, dla południowo-wschodniej części kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

12019

Informację o wystąpieniami burz z gradem RCB podało na Twitterze. Według prognoz IMGW wystąpią one w województwach: małopolskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, opolskim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, podlaskim, a także w części województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz dla południowej części województwa mazowieckiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Oznacza to, że na podanym terenie burze mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW zaleca osobom przebywającym na tym terenie zachowanie dużej ostrożności, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej oraz przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej #grad #burze

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo