Lichocka w "7x24": Polacy widzą jakościową zmianę. Nie ma już grup "traktowanych po macoszemu"

W programie "7x24" Katarzyny Gójskiej trwała dyskusja o dodatku dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Joanna Lichocka (PiS) przypomniała, że "ta grupa była przez ostatnie lata traktowana po macoszemu", co - jak zapewniła - teraz się zmieniło. Jak dodała, "ludzie widzą na co dzień jakościową zmianę w sposobie rządzenia. Interes społeczny musi być na pierwszym miejscu".

PrtSc/ Republika

Rządowy projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji był jednym z tematów poruszonych w programie "7x24" Katarzyny Gójskiej. Projekt zakłada wprowadzenie comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W piątek ustawę przyjął Sejm RP.

Joanna Lichocka (PiS) przypomniała, że "ta grupa była przez ostatnie lata traktowana po macoszemu". 

Ludzie widzą na co dzień jakościową zmianę w sposobie rządzenia. Interes społeczny musi być na pierwszym miejscu

 - mówiła.

Ta sprawa będzie przedmiotem głębokiego zastanowienia się i próby rozwiązania 

- dodała.

Jan Filip Libicki (PSL) stwierdził, że "wsparcie, które zostało uchwalone z inicjatywy PiS, jest cenne i na pewno osobom niepełnosprawnym pomoże". Jak dodał: ważne, żeby było tak, jak mówił premier Morawiecki - ponad podziałami w tej kwestii. Gdyż "ten projekt jest potrzebny".

Marcin Święcicki (PO) zapewnił zaś, że "świadczenia, które dało Prawo i Sprawiedliwość nie zostaną cofnięte".

Zbigniew Gryglas (Porozumienie) przypomniał natomiast, że "państwo polskie dokonało cywilizacyjnego wyboru - Polacy chcą wsparcia dla rodzin i dla słabszych - i to robi PiS".

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#PiS #dodatek #niepełnosprawni #Katarzyna Gójska #7x24

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo