W metrze - prace absolwentów ASP

/ Free-Photos

  

Od poniedziałku na wszystkich stacjach II linii metra będzie można zobaczyć najlepsze prace ponad 40 absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - poinformował stołeczny ratusz.

Jak podał ratusz, akcja "MetrODsztuki" jest podsumowaniem 10 lat projektu "Coming Out" - corocznej, uroczystej prezentacji najciekawszych prac dyplomowych studentów ASP z dziewięciu wydziałów. Jednocześnie jest to pierwsza artystyczna wystawa zrealizowana w całości w przestrzeni warszawskiego metra.

Prace (z różnych dziedzin sztuki, takich jak malarstwo, fotografia, scenografia i plakat) będą wyświetlane na wszystkich nośnikach reklamowych każdej stacji II linii metra. Wystawa została pomyślana, jako promocja twórczości młodych polskich artystów.

Organizatorzy zaplanowali trasę zwiedzania. Zaprojektowana ścieżka ma ponad 1600 metrów, a obejrzenie całości wystawy może zająć od 2,5 do nawet 4 godzin. Na każdej kreacji znajdzie się również QR kod, który po zeskanowaniu przeniesie odbiorcę na stronę internetową, na której można będzie dowiedzieć się więcej o artyście i jego projekcie. Skanowanie kolejnych kodów umożliwi również udział w grze miejskiej. Dla pierwszych 500 osób, które zobaczą i zeskanują wszystkie prace zostały przygotowane nagrody – bilety do kina i teatru, książki i albumy nt. sztuki.

Ekspozycja w metrze (...) to nowatorski projekt, pozwalający dotrzeć ze sztuką do użytkowników komunikacji miejskiej, wyjść z nią z murów ASP i zamkniętych galerii. To był zawsze jeden z celów projektu "Coming Out"

- powiedział prof. Paweł Nowak, kurator projektu "Coming Out".

Uroczystość inaugurująca wystawę odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 na dziedzińcu budynku ASP, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37. Wystawa potrwa do 25 sierpnia. Za wybór prac i opiekę artystyczną nad wystawą odpowiada Akademia Sztuk Pięknych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl