Koalicja Obywatelska odwiedziła Podkarpacie. Było dość nerwowo i skończyło się... ucieczką

zdjęcie ilustracyjne / TVP Info/printscreen

  

Sporo czasu zajęło Platformie Obywatelskiej zrozumienie, że przy tworzeniu programu należy rozmawiać z Polakami. Politycy PO ruszyli w końcu w kraj, ale... spotkania z wyborcami nie są takie łatwe, jakby im się wydawało. O trudach rozmów z Polakami przekonali się między innymi Bartosz Arłukowicz, oraz Katarzyna Lubnauer, którzy w ten weekend wybrali się na Podkarpacie i w małopolskie. Było dość nerwowo i skończyło się... ucieczką.

Delegacja z Bartoszem Arłukowiczem i Katarzyną Lubnauer wybrała się na spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli oraz Tarnowa. Zwykła wizyta na miejscowym bazarku nie najlepiej się dla nich skończyła.

"Proszę powiedzieć co zrobiliście przez osiem lat! Kłamczuchy i złodzieje!", "Wy sobie jaja robicie?", "Osiem lat nam żeście kurde stworzyli dobrobyt"

– usłyszeli politycy opozycji.

Takie powitanie musiało ich bardzo zaskoczyć, bo wizyta zakończyła się ucieczką w wykonaniu Arłukowicza.

To nie pierwszy raz kiedy Polacy politykom Platformy Obywatelskiej zgotowali takie powitanie. Podobnie zareagowali mieszkańcy Mazowsza i Podlasia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk nie przekonał Johnsona

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin i czeka teraz na list w sprawie przedłużenia brexitu. Johnson z kolei napisał w liście do parlamentarzystów, że zamierza powiedzieć UE, iż dalsze odkładanie brexitu nie jest rozwiązaniem.

"Czekam na list. Właśnie rozmawiałem z premierem Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin" - napisał Tusk na Twitterze.

"Nie będę negocjował z Unią Europejską przełożenia terminu. Powiem UE to, co mówiłem brytyjskiej opinii publicznej przez 88 dni mojego urzędowania na stanowisku premiera - dalsze opóźnienie nie jest rozwiązaniem. Jest zupełnie możliwe, że nasi przyjaciele w Unii Europejskiej odrzucą żądanie parlamentu o dalsze opóźnienie (albo nie podejmą decyzji szybko)"

- napisał z kolei Johnson w liście, którego treść cytuje stacja Sky News.

W sobotę Izba Gmin przyjęła poprawkę odkładającą poparcie dla uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie niezbędnych ustaw związanych z brexitem. W związku z tym Johnson powinien jeszcze w sobotę wysłać do Brukseli wniosek o przełożenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl