Ten najbogatszy Europejczyk kontroluje koncern dóbr luksusowych LVMH. Wartość jego majątku wzrosła na początku tego tygodnia i dzięki rosnącym notowaniom LVMH pozwoliła wyprzedzić Gatesa o 200 mln dol. Łączna wartość majątku Bernarda Arnault'a wyniosła 107,6 mld dolarów, z czego 39 mld dolarów przybyło mu tylko w 2019 roku. Jest to rekordowa wartość przyrostu majątku wśród wszystkich miliarderów (500 – uwzględnianych w indeksie Bloomberga).

Pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie zajmuje nadal Jeff Bezos. Jego majątek także nieco wzrósł w 2019 roku osiągając poziom 125 mld dolarów. Bezos pozostał najbogatszym człowiekiem świata mimo ugody rozwodowej ze swoją żoną MacKenzie, dzięki czemu została ona czwartą najbogatszą kobietą świata.

Jak informuje Bloomberg, już w minionym miesiącu majątek Francuza złamał barierę 100 miliardów dolarów i tym samym stał się on trzecim człowiekiem na świecie, którego majątek liczony jest w 12-to cyfrowej liczbie.

Bernard Arnault rozpoczął podbój rynku dóbr luksusowych w 1984 roku przejmując grupę tekstylną, do której należała marka Christian Dior. Cztery lata później z powodzeniem wyprzedził inne firmy zakupując pakiet kontrolny w LVMH (do firmy należy 70 marek luksusowych, takich jak Dom Perignon, Bulgari, Louis Vuitton, Sephora czy Tag Heuer). Ma także udziały w Carrefourze.

Jak zwraca uwagę Bloomberg, ten rok był dobry również dla innych francuskich miliarderów. Majątek Francoisa Pinaulta (właściciel koncernu Kering, do którego należy m.in. Gucci) i Francoise Bettencourt-Meyers (dziedziczka L'Oreala) wzrósł łącznie o 57 mld dolarów.