Włochy: odwołano alert terrorystyczny

zdjęcie ilustracyjne / / FLICKR.COM/ DAY DONALDSON/CC BY 2.0

  

Ogłoszony z piątku na sobotę alarm terrorystyczny we Włoszech został następnie odwołany rano, gdy ustalono, że poszukiwany obywatel Syrii, którego podejrzewano o przygotowywanie zamachu, nie znajduje się na włoskim terytorium - podała agencja Ansa.

Włoskie media podały w nocy w piątku na sobotę, że komenda policji w Rzymie ogłosiła alert po otrzymaniu sygnału od zagranicznych służb o podsłuchanej rozmowie telefonicznej, w trakcie której 27-letni obywatel Syrii powiedział: "Jutro pójdę do raju". Słowa te uznano za groźbę zamachu we Włoszech; prawdopodobnie w Rzymie. Wszystkie siły porządkowe i specjalne jednostki postawiono w stan gotowości i nakazano podjąć poszukiwania mężczyzny na podstawie załączonego zdjęcia.

Sygnał o tym przekazano stronie włoskiej w ramach międzynarodowej współpracy wywiadów i stałej wymiany informacji w celu zwalczania terroryzmu.

Jak ustaliły siły do walki z terroryzmem, Syryjczyk nie przebywa na terenie Włoch - wyjaśniła Ansa, powołując się na źródła w departamencie do spraw bezpieczeństwa w MSW w Rzymie.

Stan podniesionego alertu w związku ze stałym zagrożeniem terrorystycznym obowiązuje nieprzerwanie we Włoszech od 2015 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Córka Jolanty Brzeskiej ostro o decyzji ws. Nabielaka 9: „Kop w nery komisji reprywatyzacyjnej”

/ Magda Brzeska / Telewizja Republika

  

Mam wrażenie, że sądowi chodzi tylko o to, żeby udowodnić PiS, że się myli – mówi Magda Brzeska, córka znanej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej. Chodzi o uchylenia przez WSA decyzji komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy stołecznej ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała jej matka.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała znana działaczka lokatorska Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach. Skargę na decyzję komisji złożył m.in. Marek M. - "handlarz roszczeniami".

Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby „kopnąć w nery” komisję reprywatyzacyjną i nic więcej, żeby udowodnić PiS-owi, że się myli. A tak naprawdę przecież tu nie chodzi o PiS, tylko o tych ludzi, którzy gdzieś za tymi decyzjami stoją. Za Nabielaka stoję ja, stoi moja mama, stoją ludzie, którzy mieszkali w tych mieszkaniach. To są konkretne nazwiska, konkretne osoby

- oceniła Magda Brzeska, obecna na wtorkowym posiedzeniu sądu.

"Dzisiaj na sali sądowej dowiedziałam się, że moi rodzice przez wiele lat przeżywali „drobne niedogodności”. Te drobne niedogodności przeżywali też inni mieszkańcy. Te drobne niedogodności to była likwidacja chodnika, to było wycięcie płotu. Drobne niedogodności... To jest szokujące”- podkreśliła.

[polecam:http://niezalezna.pl/294085-kaleta-zapowiada-skarge-kasacyjna-do-nsa-komisja-weryfikacyjna-bedzie-walczyla]

Przywołała również, że z mieszkańcami, którzy opuszczali kamienicę przy Nabielaka 9, zawierano ugody. 

To wierutne kłamstwo, bo takich ugód nie było. Kiedy sąd czytał uzasadnienie, wyszłam, trzaskając drzwiami i mówiąc, że mam nadzieję, że sąd będzie mógł sobie spojrzeć w oczy

- zaznaczyła.

Decyzję reprywatyzacyjną w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 w styczniu 2006 r. podpisał Mirosław Kochalski - ówczesny sekretarz m.st. Warszawy. Na jej mocy kamienicę - gdzie mieszkała m.in. działaczka lokatorska Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach - przekazano trojgu spadkobiercom dawnych właścicieli i znanemu "kupcowi roszczeń" Markowi M., który część praw miał nabyć za bezcen od innych spadkobierców.

Reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 komisja weryfikacyjna uchyliła w grudniu 2017 r., nakazując jednocześnie Markowi M. zwrot ponad 2,9 mln zł.

Komisja argumentowała, że po reprywatyzacji sytuacja lokatorów kamienicy radykalnie się pogorszyła: podwyższono czynsze, co doprowadziło do powstania zaległości finansowych, a to z kolei skutkowało postępowaniami o zapłatę i eksmisjami. W konsekwencji niemal wszyscy lokatorzy opuścili swoje mieszkania.

Skargę na decyzję komisji w zakresie uzasadnienia złożyło m.st. Warszawa, zaskarżył ją także Marek M. We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zdecydował o jej uchyleniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl