Sukces biografii Pileckiego

Biografia Witolda Pileckiego „The Volunteer”, napisana przez brytyjskiego korespondenta wojennego Jacka Fairweathera przy współpracy Instytutu Pileckiego, odniosła sukces na amerykańskim i brytyjskim rynku wydawniczym – poinformował rzecznik prasowy Instytutu Grzegorz Mazurowski.

Rzecznik powiedział też, że obszerne i bardzo pozytywne recenzje opublikowały m.in. w USA "The Wall Street Journal", a w Wielkiej Brytanii - "The Times", "The Spectator" i radio BBC.

Niewiele książek oczarowało mnie, rozdrażniło i zaniepokoiło tak, jak uczynił to +The Volunteer+. Były momenty, gdy czułem się zmuszony odłożyć tę książkę, były też takie, gdy całe godziny czytania wydawały się krótkimi chwilami. (...) Cieszę się, że tak znakomity pisarz i niestrudzony badacz jak Jack Fairweather podjął się tej pracy. To historia, która od dawna zasługiwała na solidne i wierne opowiedzenie, a on tego dokonał.

– napisał Neal Bascomb w recenzji "A Noble Hero in a Savage New World" ("Szlachetny bohater w Okrutnym Nowym Świecie") w "The Wall Street Journal" (12 lipca 2019).

Książka "The Volunteer" ukazała się na przełomie czerwca i lipca, jednocześnie po dwóch stronach oceanu. Wersję brytyjską opublikowało wydawnictwo Penguin Random House, a amerykańską - Harper Collins. Obecnie powstaje 7 przekładów biografii pióra Jacka Fairweathera.

Przygotowywane już tłumaczenia książki na polski, holenderski, czeski, rosyjski, litewski, hiszpański i portugalski pozwalają mieć nadzieję, że dzięki postaci Pileckiego opisanej przez utalentowanego biografa czytelnicy z kolejnych krajów będą mieli okazję zafascynowania się historią Polski. 

– poinformował Mazurowski.

Premiera książki miała miejsce 24 czerwca w polskim konsulacie w Nowym Jorku, a następnie autor wyruszył we współorganizowaną przez Instytut Pileckiego trasę promocyjną obejmującą Waszyngton, Chicago, Londyn i Warszawę, w której uczestniczył również dyrektor Instytutu Pileckiego dr Wojciech Kozłowski.

 

 

Źródło: pap.pl

#Pilecki #„The Volunteer” #Instytut Pileckiego #Jack Fairweather

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo