Skandaliczny wpis Hołdysa. Zadrwił z obrońców Westerplatte i Lecha Kaczyńskiego

Zbigniew Hołdys / By http://www.prezydent.pl - http://www.prezydent.pl/archiwum/archiwum-galerii/rok-2006/galeria,143.html, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14108597/Twitter.com

  

Zbigniew Hołdys, muzyk znany z sympatii do parlamentarnej opozycji i jeden z największych krytyków rządu włączył się w typowy dla siebie sposób do dyskusji o przyszłości muzeum na Westerplatte. Swoim wpisem w mediach społecznościowych... zadrwił z polskich żołnierzy i Lecha Kaczyńskiego.

W piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Prezydent Gdańska wczoraj po południu wysłała list do prezydenta Andrzeja Dudy prosząc go o zawetowanie specustawy lub też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, a celebryta-muzyk Hołdys postanowił jej starania wesprzeć... w dość specyficzny sposób.

W mediach społecznościowych zamieścił wpis, w którym zadrwił z obrońców Westerplatte i nie wiedzieć czemu, z Lecha Kaczyńskiego.

Komentujący wpis Hołdysa przypomnieli mu znaczenie Westerplatte w polskiej historii, wskazując na niestosowność i prostactwo tego rodzaju krytyki.

Karol @Karol_Sus 21 godz. W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Ja tylko przypomnę, że robi Pan sobie jaja z miejsca, w którym zaczęła się zagłada 6 mln Polaków i ok 60 mln ludzi w ogóle. Nie pozdrawiam

Szymon_Smadar @SzymonSmadar 4 godz W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Słabe, prymitywne, obrażające pamięć żołnierzy Westerplatte i ich rodzin, wciąż żyjących. Rozumiem Pańską nienawiść do PiS i zwolenników tej partii ale pluć na własny kraj? Są inne metody walki niż lżenie tego miejsca. Prostackie Panie Hołdys.

Grzegorz Brzezina @GrzegorzBrzezi7 3 godz. W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Pan Hołdys powinien pod każdym swoim Ćwierkiem podać adres dealera u którego się zaopatruje

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja: zatrzymano 418 podejrzanych

/ wwwslonpic

  

Turecka policja zatrzymała 418 osób w 29 prowincjach kraju w ramach śledztwa dotyczącego podejrzanych o powiązania z separatystyczną i zdelegalizowaną przez Ankarę Partią Pracujących Kurdystanu (PKK) - poinformowało w poniedziałek na Twitterze tureckie MSW.

Wcześniej tego dnia resort przekazał, że w związku ze "śledztwami w sprawie terroryzmu" tureckie władze zastąpiły prokurdyjskich burmistrzów miast Diyarbakir, Van i Mardin na południowym wschodzie kraju, mianując na ich miejsce gubernatorów.

Działania te najprawdopodobniej doprowadzą do wzrostu napięcia na południowym wschodzie Turcji, który uchodzi za bastion Kurdów - zauważa agencja Reutera.

Przed marcowymi wyborami samorządowymi prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że takie działania mogą być podejmowane wobec wybranych przedstawicieli lokalnych władz, jeśli okaże się, że mają oni powiązania z PKK - przekazał w oświadczeniu resort spraw wewnętrznych.

"Dla dobra śledztw, zostali oni czasowo usunięci ze stanowisk w ramach środków ostrożności"

- dodało MSW, odnosząc się do burmistrza Diyarbakiru - Selcuka Mizrakliego, burmistrza Mardinu - Ahmeta Turka i burmistrz Van - Bedii Ozgokce Ertan.

Troje lokalnych włodarzy zostało oskarżonych o różne przestępstwa, w tym przynależność do organizacji terrorystycznej i szerzenie propagandy tej organizacji.

Telewizja CNN Turk pokazała, jak policja odgradza siedzibę władz Diyarbakiru metalowymi barierkami; przed budynkiem rozmieszczono armatki wodne i samochody oddziałów prewencji.

Po udaremnionym przewrocie wojskowym w Turcji z lipca 2016 roku większość burmistrzów z ramienia prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) i jej regionalnego sojusznika została pozbawiona urzędu z powodu rzekomych powiązań z PKK. Pod zarząd komisaryczny przekazano wówczas 95 ze 106 gmin rządzonych przez HDP i partia ta liczyła na odzyskanie nad nimi kontroli. Tysiące członków HDP trafiło do więzienia.

Przed marcowymi wyborami szef tureckiego MSW Suleyman Soylu powiedział, że wobec 178 kandydatów toczą się śledztwa dotyczące ich rzekomych powiązań z PKK. Erdogan ostrzegał wówczas, że burmistrzowie z HDP mogą zostać ponownie usunięci, jeśli okaże się, że podobnie jaki ich poprzednicy, mają powiązania z bojownikami z PKK.

Erdogan często oskarża HDP o powiązania z PKK.

Partia Pracujących Kurdystanu uznawana jest przez Ankarę, a także Stany Zjednoczone i Unię Europejską za organizację terrorystyczną. Od lat 80. prowadzi zbrojną walkę o kurdyjską autonomię w Turcji, głównie na południowym wschodzie kraju. W konflikcie kurdyjsko-tureckim zginęło już ponad 40 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl