Skandaliczny wpis Hołdysa. Zadrwił z obrońców Westerplatte i Lecha Kaczyńskiego

Zbigniew Hołdys / By http://www.prezydent.pl - http://www.prezydent.pl/archiwum/archiwum-galerii/rok-2006/galeria,143.html, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14108597/Twitter.com

  

Zbigniew Hołdys, muzyk znany z sympatii do parlamentarnej opozycji i jeden z największych krytyków rządu włączył się w typowy dla siebie sposób do dyskusji o przyszłości muzeum na Westerplatte. Swoim wpisem w mediach społecznościowych... zadrwił z polskich żołnierzy i Lecha Kaczyńskiego.

W piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Prezydent Gdańska wczoraj po południu wysłała list do prezydenta Andrzeja Dudy prosząc go o zawetowanie specustawy lub też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, a celebryta-muzyk Hołdys postanowił jej starania wesprzeć... w dość specyficzny sposób.

W mediach społecznościowych zamieścił wpis, w którym zadrwił z obrońców Westerplatte i nie wiedzieć czemu, z Lecha Kaczyńskiego.

Komentujący wpis Hołdysa przypomnieli mu znaczenie Westerplatte w polskiej historii, wskazując na niestosowność i prostactwo tego rodzaju krytyki.

Karol @Karol_Sus 21 godz. W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Ja tylko przypomnę, że robi Pan sobie jaja z miejsca, w którym zaczęła się zagłada 6 mln Polaków i ok 60 mln ludzi w ogóle. Nie pozdrawiam

Szymon_Smadar @SzymonSmadar 4 godz W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Słabe, prymitywne, obrażające pamięć żołnierzy Westerplatte i ich rodzin, wciąż żyjących. Rozumiem Pańską nienawiść do PiS i zwolenników tej partii ale pluć na własny kraj? Są inne metody walki niż lżenie tego miejsca. Prostackie Panie Hołdys.

Grzegorz Brzezina @GrzegorzBrzezi7 3 godz. W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Pan Hołdys powinien pod każdym swoim Ćwierkiem podać adres dealera u którego się zaopatruje

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk nie przekonał Johnsona

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin i czeka teraz na list w sprawie przedłużenia brexitu. Johnson z kolei napisał w liście do parlamentarzystów, że zamierza powiedzieć UE, iż dalsze odkładanie brexitu nie jest rozwiązaniem.

"Czekam na list. Właśnie rozmawiałem z premierem Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin" - napisał Tusk na Twitterze.

"Nie będę negocjował z Unią Europejską przełożenia terminu. Powiem UE to, co mówiłem brytyjskiej opinii publicznej przez 88 dni mojego urzędowania na stanowisku premiera - dalsze opóźnienie nie jest rozwiązaniem. Jest zupełnie możliwe, że nasi przyjaciele w Unii Europejskiej odrzucą żądanie parlamentu o dalsze opóźnienie (albo nie podejmą decyzji szybko)"

- napisał z kolei Johnson w liście, którego treść cytuje stacja Sky News.

W sobotę Izba Gmin przyjęła poprawkę odkładającą poparcie dla uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie niezbędnych ustaw związanych z brexitem. W związku z tym Johnson powinien jeszcze w sobotę wysłać do Brukseli wniosek o przełożenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl