W piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Prezydent Gdańska wczoraj po południu wysłała list do prezydenta Andrzeja Dudy prosząc go o zawetowanie specustawy lub też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, a celebryta-muzyk Hołdys postanowił jej starania wesprzeć... w dość specyficzny sposób.

W mediach społecznościowych zamieścił wpis, w którym zadrwił z obrońców Westerplatte i nie wiedzieć czemu, z Lecha Kaczyńskiego.

Komentujący wpis Hołdysa przypomnieli mu znaczenie Westerplatte w polskiej historii, wskazując na niestosowność i prostactwo tego rodzaju krytyki.

Karol @Karol_Sus 21 godz. W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Ja tylko przypomnę, że robi Pan sobie jaja z miejsca, w którym zaczęła się zagłada 6 mln Polaków i ok 60 mln ludzi w ogóle. Nie pozdrawiam

Szymon_Smadar @SzymonSmadar 4 godz W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Słabe, prymitywne, obrażające pamięć żołnierzy Westerplatte i ich rodzin, wciąż żyjących. Rozumiem Pańską nienawiść do PiS i zwolenników tej partii ale pluć na własny kraj? Są inne metody walki niż lżenie tego miejsca. Prostackie Panie Hołdys.

Grzegorz Brzezina @GrzegorzBrzezi7 3 godz. W odpowiedzi do @ZbigniewHoldys
Pan Hołdys powinien pod każdym swoim Ćwierkiem podać adres dealera u którego się zaopatruje