Pasterskie wsparcie Franciszka

  

Zagłodzony na oczach świata Vincent Lambert jest strasznym symbolem tego, dokąd zmierza nasza cywilizacja. Jest jej męczennikiem, ofiarą najgorszych jej tendencji.

I nic tu nie zmienią kombinacje językowe, dzięki którym przekonuje się, że zaprzestanie karmienia jest zaprzestaniem uporczywej terapii. Dlatego dobrze, że poza oficjalnymi słowami wsparcia dla Vincenta i jego rodziców nie zabrakło także prywatnego gestu papieża wobec rodziców walczących o życie syna, a później przeżywających jego śmierć. Ojciec Święty skierował do Vivien Lambert, mamy zagłodzonego w szpitalu Vincenta, osobiste, wzruszające i ojcowskie przesłanie za pośrednictwem telefonu komórkowego. To piękny przykład realizacji pasterskiego i ojcowskiego posłannictwa papieża. Szczególnie ważne wobec rodziców „męczennika współczesnej cywilizacji”, jakim z pewnością był Vincent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl