Rabiej grozi - chce zablokować kolportaż naklejek! Poprosił o pomoc prokuraturę

Paweł Rabiej / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył do prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wydawcę „Gazety Polskiej”. Chodzi o zamiar dystrybucji wraz z nakładem gazety wlepek. Rabiej zarzuca wydawcy „GP” propagowanie „zachowań o charakterze dyskryminacyjnym znanym z ustrojów faszystowskich” i domaga się zabezpieczenia całego nakładu naklejek, które mają być dołączone do najbliższego wydania tygodnika, który ukaże się 24 lipca.

O złożeniu zawiadomienia do prokuratury Paweł Rabiej poinformował na twitterze, zamieszczając jednocześnie skan dokumentu.

Zapowiedziałem i złożyłem. Mam nadzieję, że prokuratura podejmie odpowiednie kroki i zakaże dystrybucji dyskryminujących wlepek.
- tłumaczy Rabiej.

W zawiadomieniu wiceprezydent domaga się zabezpieczenia całego nakładu naklejek.

„Składając to zawiadomienie, wnoszę o wszczęcie postępowania przygotowawczego i podjęcie niezbędnych czynności dowodowych, w tym zabezpieczenia odpowiednich materiałów (wydrukowania „wlepek” przygotowanych do dystrybucji w nakładzie „Gazety Polskiej” w dniu 24 lipca b.r) celem pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności karnej.”
- czytamy w treści zawiadomienia.

Odpowiadając Rabiejowi, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz zapowiada, że wobec prób ocenzurowania najnowszego wydania gazety i próby blokady dołączenia do niego naklejek, brane jest pod uwagę alternatywne rozwiązanie.
 
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia przeciwko „Gazecie Polskiej” za nalepkę „Strefa wolna od LGBT”. Przy tej okazji spadły na nas tysiące wyzwisk i gróźb ze strony środowisk popierających ideologię LGBT, włącznie z groźbą ataku na serwer „GP”. Od czasów podziemia nie znam cenzury. Alternatywnie bierzemy pod uwagę, że zamiast naklejek z tęczową flagą, do „Gazety Polskiej” dołączony będzie knebel.
- mówi portalowi niezalezna.pl redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl