Rabiej grozi - chce zablokować kolportaż naklejek! Poprosił o pomoc prokuraturę

Paweł Rabiej / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył do prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wydawcę „Gazety Polskiej”. Chodzi o zamiar dystrybucji wraz z nakładem gazety wlepek. Rabiej zarzuca wydawcy „GP” propagowanie „zachowań o charakterze dyskryminacyjnym znanym z ustrojów faszystowskich” i domaga się zabezpieczenia całego nakładu naklejek, które mają być dołączone do najbliższego wydania tygodnika, który ukaże się 24 lipca.

O złożeniu zawiadomienia do prokuratury Paweł Rabiej poinformował na twitterze, zamieszczając jednocześnie skan dokumentu.

Zapowiedziałem i złożyłem. Mam nadzieję, że prokuratura podejmie odpowiednie kroki i zakaże dystrybucji dyskryminujących wlepek.
- tłumaczy Rabiej.

W zawiadomieniu wiceprezydent domaga się zabezpieczenia całego nakładu naklejek.

„Składając to zawiadomienie, wnoszę o wszczęcie postępowania przygotowawczego i podjęcie niezbędnych czynności dowodowych, w tym zabezpieczenia odpowiednich materiałów (wydrukowania „wlepek” przygotowanych do dystrybucji w nakładzie „Gazety Polskiej” w dniu 24 lipca b.r) celem pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności karnej.”
- czytamy w treści zawiadomienia.

Odpowiadając Rabiejowi, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz zapowiada, że wobec prób ocenzurowania najnowszego wydania gazety i próby blokady dołączenia do niego naklejek, brane jest pod uwagę alternatywne rozwiązanie.
 
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia przeciwko „Gazecie Polskiej” za nalepkę „Strefa wolna od LGBT”. Przy tej okazji spadły na nas tysiące wyzwisk i gróźb ze strony środowisk popierających ideologię LGBT, włącznie z groźbą ataku na serwer „GP”. Od czasów podziemia nie znam cenzury. Alternatywnie bierzemy pod uwagę, że zamiast naklejek z tęczową flagą, do „Gazety Polskiej” dołączony będzie knebel.
- mówi portalowi niezalezna.pl redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Korea Południowa: Kolejne ofiary koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Do 763 wzrosła w Korei Płd. liczba zakażonych koronawirusem wywołującym ostre zapalenie płuc Covid-19 - podało Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę odnotowano 161 przypadków nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło tam już 7 osób.

Wcześniej informowano o pięciu potwierdzonych przypadkach zgonów wśród Koreańczyków z południa zakażonych koronawirusem, który zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób.

Według południowokoreańskich władz medycznych niemal połowa zakażonych to członkowie chrześcijańskiej sekty działającej w Daegu. Wyznawcy Shincheonji, czyli Kościoła Jezusa, który powstał w marcu 1984 r., stanowią ponad połowę wszystkich zakażonych koronawirusem w Korei Płd. W niedzielę zarejestrowano 129 nowych przypadków wśród wiernych tej denominacji, co daje ogólną liczbę 429 zakażeń wśród członków sekty założonej przez 87-letniego Li Man Hi z Daegu.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się pod koniec 2019 roku na targu w mieście Wuhan w Chinach, gdzie obok żywności sprzedawano również żywe, dzikie zwierzęta. Większość chińskich zakażeń i zgonów stwierdzono w prowincji Hubei, której stolicą jest właśnie Wuhan.

W całych Chinach zarejestrowano do tej pory 76 936 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu powikłań wywołanych ostrą niewydolnością układu oddechowego zmarło już 2442 osoby, głównie - w Hubei.

Korea Południowa jest drugim pod względem ilości zakażeń krajem na świecie po Chinach.

Decyzja władz ChRL o odizolowaniu prowincji Hubei od reszty Chin pomogła w zlokalizowaniu wirusa - wskazują chińskie media. W poniedziałek kilka prowincji w Chinach ogłosiły obniżenie poziomu alertu epidemiologicznego. Prowincje Junnan i Kuejczou obniżyły alert z poziomu 1 (najwyższego) do poziomu 3, z kolei prowincja Guangdong ze stolicą w Kantonie i prowincja Shanxi obniżyła poziom gotowości epidemiologicznej do poziomu 2.

W piątek prowincja Gansu ogłosiła jako pierwsza obniżenie poziomu alertu. W ślad za nią o dwa w czteropoziomowej skali obniżyła alert prowincja Liaoning. W Hubei, gdzie jest najwięcej zakażonych i gdzie odnotowano najliczniejsze przypadki zgonów, nadal obowiązuje najwyższy poziom 1 alertu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts