Iwona Hartwich oraz jej syn stali się głównymi twarzami sejmowego protestu opiekunów osób niepełnosprawnych. Hartwich krzyczała, że "to nie jest protest polityczny", po czym jej syn został toruńskim radnym z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jak się okazuje, jego matka również ma podobne, polityczne aspiracje.

Wczoraj Iwona Hartwich zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie okładki toruńskiej gazety z tytułem: "Kto w wyścigu do Sejmu?". Na okładce jest również jej zdjęcie.

Czy to oznacza, że Iwona Hartwich będzie kandydatką do Sejmu? Wiele osób było tego ciekawych, aż w końcu postanowiono wprost zapytać o to główną zainteresowaną. "Startujesz?" - napisał... Zbigniew Hołdys, muzyk znany z sympatii do parlamentarnej opozycji, jeden z największych krytyków rządu. Odpowiedź była jednoznaczna. Jak widać, ucieszyła ona Zbigniewa Hołdysa.

To jednak nie koniec pytań. Hartwich zapytana została też, po co startuje do Sejmu. Jak przyznała, odżegnywała się od polityki, ale... "zmieniła zdanie po 40-dniowym proteście w Sejmie".

Jakie ugrupowanie reprezentować będzie Iwona Hartwich, to akurat nietrudno zgadnąć. Znajdziemy ją na listach Koalicji Obywatelskiej - tej, o której Grzegorz Schetyna (szef partii PO) powiedział ostatnio, że wystartuje do Sejmu jako... niepartyjna koalicja. Dziś Schetyna potwierdził, że Hartwich wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej.