Maraton bluesowy potrwa ponad 29 godzin!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Foundry

  

21 zespołów bluesowych z kraju i zagranicy zagra podczas rozpoczętego wieczorem Podlaskiego Maratonu Bluesowego w Białymstoku. Jest to próba pobicia rekordu w graniu bluesa non stop - ma potrwać ponad 29 godzin.

Muzycy mają pobić ustanowiony pół roku temu w Białymstoku nieformalny rekord Polski w długości grania bluesa. Jak powiedział dziennikarz publicznego Radia Białystok, muzyk bluesowy i jeden z pomysłodawców wydarzenia Marek Gąsiorowski, wtedy było 28-godzin grania non stop, teraz wydłużono to do ponad 29 godzin.

Koncerty odbywają się w plenerze, na scenie rozstawionej na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierko w Białymstoku. Zaprezentuje się w sumie blisko 100 muzyków, 21 zespołów z Polski, Białorusi i Litwy. Maraton zakończy się po północy 21 lipca.

Jako pierwszy po godz. 19 maraton rozpoczął występ znanego białostockiej publiczności, składającego się z muzyków z tego miasta - zespół Kasa Chorych. W kolejnych godzinach zagrają m.in. Cross B. Band, Po 50-tce, Mniej Więcej, Gęsia Skórka, 48 Godzin, J.J. Band, Nalepa Band, a jako ostatni zagra Marek Piekarczyk

Gąsiorowski powiedział, że impreza ma służyć promocji bluesa, a dzięki temu, że trwa tak długo, to jest szansa, iż przyciągnie wielu słuchaczy i zainteresuje też przechodniów.

"Będzie można usłyszeć bluesa, blues rocka, country bluesa, pop bluesa. To jedna z niewielu okazji, żeby w jednym miejscu usłyszeć aż tak wiele odmian tej muzyki, tej - podkreślmy - bardzo atrakcyjnej muzyki"

- mówił Gąsiorowski.

Ideą organizatorów jest, by maraton bluesowy był imprezą cykliczną. Tę edycję wsparł finansowo m.in. samorząd województwa podlaskiego i miasto Białystok.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl