Premier Kosowa podał się do dymisji

Ramush Haradinaj / By Foreign and Commonwealth Office - Ten plik jest fragmentem innego pliku: Ramush Haradinaj (8464053807).jpg, OGL v1.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59256227

  

Premier Kosowa Ramush Haradinaj niespodziewanie podał się do dymisji. Decyzję motywował otrzymaniem wezwania do sądu w Hadze w charakterze podejrzanego. Specjalna Izba Sądowa Kosowa prowadzi tam śledztwo w sprawie zbrodni wojennych z lat 1998-2000.

"Powód tej decyzji to wezwanie, które otrzymałem od specjalistycznej izby jako podejrzany" - oświadczył Haradinaj na konferencji prasowej w Prisztinie. Zapowiedział, że chce się przed nią stawić jako obywatel, a nie szef rządu, gdyż nie może być jednocześnie podejrzanym i premierem Kosowa.

"To nie jest łatwa decyzja. To jest rzeczywistość"

- przyznał zarazem.

Podobny scenariusz miał miejsce w 2005 roku. Haradinaj wtedy też złożył rezygnację ze stanowiska premiera po oskarżeniu przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii. Dwukrotnie był uniewinniany - w 2008 i 2012 roku.

Haradinaj był oficerem albańskiej partyzantki, Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK), w latach 1998-1999 podczas konfliktu zbrojnego z Serbami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl