Trzęsienie ziemi w Grecji

  

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,1 nawiedziło w piątek Grecję. Jego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 20 kilometrów od Aten - podało centrum sejsmologiczne EMSC. Wstrząsy wyczuwalne były w stolicy, gdzie ludzie w biegu opuszczali ulice.

Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub szkodach.

Według świadka cytowanego na stronie Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego (EMSC) wstrząs, który nawiedził kraj po godzinie 14 czasu lokalnego (13 w Polsce), był "silny, ale na szczęście niezbyt długi".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lokalny PiS zbiera już podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy

/ Twitter/Anna Krupka

  

Działacze PiS rozpoczęli w województwie świętokrzyskim zbieranie podpisów pod kandydaturą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. - Jest on gwarantem tego, że dobry projekt zmian dla Polski będzie kontynuowany – powiedział w Kielcach szef świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec.

Ta kampania to wielka batalia o Polskę. Musimy powalczyć o to, żeby urząd głowy państwa pozostał w rękach Andrzeja Dudy. Pan prezydent jest gwarantem tego, że dobry projekt zmian dla Polski będzie kontynuowany 

– powiedział na kieleckim Placu Artystów Lipiec, podczas uroczystej inauguracji zbierania podpisów pod kandydaturą Dudy. Zaznaczył jednak, że akcja trwa już od tygodnia i w tym czasie wolontariusze ugrupowania zebrali już około 10 tys. podpisów.

Lipiec podkreślił, że prezydent odgrywa znaczącą rolę w procesie legislacyjnym. "Chcąc przełożyć do skutku nasz projekt polityczny na język powszechnie obowiązującego prawa, niezbędny jest do tego urząd prezydenta Rzeczypospolitej, który wspiera również nasz projekt polityczny" – powiedział poseł PiS.

Wiceminister sportu Anna Krupka przytoczyła wyniki sondażów, według których Andrzej Duda największym poparciem cieszy się w województwie świętokrzyskim. Przypomniała też poprzednie kampanie wyborcze w regionie: samorządową z 2018 roku, do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu rok później. We wszystkich Prawo i Sprawiedliwość uzyskało największe poparcie w województwie.

"Teraz przed nami kolejna kampania, w którą musimy się bardzo aktywnie zaangażować. Będzie ona oparta, tak jak nasze wszystkie kampanie, na dialogu z mieszkańcami. To będzie kampania blisko ludzi. Pan prezydent wczoraj wyruszył w pierwszą podróż DudaBusem, tak jak to robił pięć lat temu. Tak jak wtedy, mam nadzieję, że i dzisiaj przyniesie to zwycięstwo panu prezydentowi"

– dodała posłanka PiS.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą m.in.: wicemarszałek Sejmu, posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts