Kamil Stoch: nie będę demonem prędkości

/ facebook.com/KamilStochOfficial

  

"Zawsze letnie starty są przygotowaniem do rywalizacji zimowej, ale będziemy się starać, aby w zawodach wypaść jak najlepiej" - powiedział trener polskiej kadry skoczków narciarskich Michal Doleżal. Kamil Stoch pracował natomiast przed inauguracją letniej Grand Prix nad poprawą pozycji dojazdowej, jednak jak sam określił "demonem prędkości" ciągle nie jest.

Dla Czecha pierwsze zawody 26. edycji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich będą debiutem w roli szkoleniowca biało-czerwonych.

Wszystko idzie tak jak ustaliliśmy na początku przygotowań do sezonu. Bardzo dobrze funkcjonuje współpraca miedzy kadrą A i B. Nie ma kontuzji, problemów. Jesteśmy gotowi do pierwszych zawodów

- powiedział Dolezal podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Poinformował, że najlepsi polscy skoczkowie wystartują w Wiśle i Zakopanem (konkursy 17 sierpnia drużynowy i 18 indywidualny). Pozostałe starty będą ustalane indywidualnie, tak aby zapewnić maksymalną liczbę miejsc dla Polaków w zawodach Pucharu Świata.

Kamil Stoch "demonem prędkości" nigdy nie był, ale wygrywał bardzo często

Trzykrotny złoty medalista olimpijski Kamil Stoch poinformował, że podczas przygotowań do sezonu szczególnie pracuje nad poprawieniem pozycji najazdowej:

Pozycja najazdowa w moim przypadku jest istotnym elementem, który ewidentnie nie funkcjonował dobrze przez ostatni czas. To jest punkt, od którego trzeba zacząć. Od tego bowiem rozpoczyna się skok. Czas od końca zimy do teraz poświęciłem, aby to poprawić. Nie mogę jednak powiedzieć, że teraz będę "demonem prędkości".

Osobiście cieszę się na myśl o rywalizacji. Po to trenujemy, spędzamy godziny na siłowni, oddajemy skoki na zgrupowaniach, aby być jak najlepszym i aby móc się zmierzyć z innymi. Jednak mam z tyłu głowy, że jeśli coś pójdzie nie tak, to za kilka miesięcy nikt nie będzie o tym pamiętać. Oczywiście chcę dobrze wystartować, ale bycie tutaj najlepszym nie jest głównym celem

- dodał Stoch.

Jego kolega z kadry Stefan Hula ma jednak nadzieję, że polscy kibice będą mieli powody do radości:

Miło, że u nas jest inauguracja Letniej Grand Prix, przy naszych kibicach, którzy są najlepsi. Mam nadzieję, że te zawody pokażą, w jakim jesteśmy miejscu. Liczę, że wszystko idzie w dobrą stronę i będziemy zadowoleni z wyników pracy, jaką wykonaliśmy do tej pory.

Program LGP na skoczni w Wiśle-Malince:

piątek, 19 lipca
16.30 - oficjalny trening 18.00 - kwalifikacje

sobota, 20 lipca
19.15 - seria próbna20.15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 21 lipca
16.30 - seria próbna17.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ośrodek założony przez oszusta... donosi do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego

Rafał Gaweł / Facebook

  

"Poseł Kaczyński publicznie pochwala czyn przestępczy - składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa" - poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Chodzi o wypowiedź prezesa PiS, w której broni on słów abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Szkopuł w tym, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych został założony przez... Rafała Gawła, ściganego listem gończym za oszustwa finansowe.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (Podkarpackie) zaznaczył, że on sam, ale też wielu innych jest wdzięcznych abp. Markowi Jędraszewskiemu "za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych, ujął ten problem" [ataków na Kościół]. "To jest dzisiaj wielki problem dla Polski" – podkreślił lider PiS.

Zauważył też, że trzeba żyć "w wolności" i "nie podlegać temu wszystkiemu, co dzieje się na zachód od naszych granic, gdzie wolność jest likwidowana, gdzie ludzie są już karani nie tylko przez tzw. hejt, ale też są karani poprzez represje administracyjne, czy sądowe, za to, że mówią, to co myślą".

"Żeby to nie przyszło do naszego kraju, Polska musi być wyspą wolności, naszej wolności, polskiej wolności. A polska wolność, to jest właśnie to prawo do tego, aby nasze świętości były szanowane, byśmy mogli żyć tak, jak chcemy"

- powiedział prezes PiS.

Zaznaczył, że "w centrum tego wszystkiego jest rodzina. I tej rodziny, normalnej, polskiej rodziny (...) musimy bronić. Jej właśnie broni ks. arcybiskup (Marek Jędraszewski)”.

- Chcę powiedzieć: "jesteśmy Tobie, Ekscelencjo, najdostojniejszy arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni". I ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny - podkreślił Kaczyński.

Co na to lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? Na facebookowym profilu tej organizacji ukazała się taka oto informacja:

Poseł Kaczyński pochwalał publicznie czyn księdza, który łamał prawo propagując ideologię zbrodniczego zakazanego totalitarnego ustroju państwa.

W naszej opinii czyn którego dopuścił się poseł Kaczyński wypełnia znamiona przestępstwa z artykułu 255 kodeksu karnego mówiącego:

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa,
podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złoży jutro zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Będziemy domagać się jego ukarania i postawienia go przed sądem.

Jeśli chcecie nam Państwo pomóc w realizacji tego działania, zachęcamy do przekazania wpłaty na rzecz sfinansowania działań prawnych. 

Warto więc przypomnieć, kto jest założycielem Ośrodka. To Rafał Gaweł, któremu na początku tego roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku wymierzył karę 2 lat więzienia za oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Oszust nie chciał jednak poddać się karze i uciekł do Norwegii. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zawnioskowała więc w marcu o Europejski Nakaz Aresztowania, a Gaweł... poprosił norweskie władze o udzielenie mu azylu politycznego. Powód? Prześladowanie w Polsce. Teraz założona przez niego organizacja próbuje atakować Jarosława Kaczyńskiego.

Dodajmy, że oszust Gaweł stara się uprzykrzyć życie także abp. Jędraszewskiemu. Otóż kilkanaście dni temu do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez hierarchę. Złożył je właśnie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. 

Jak napisał Ośrodek na swoim profilu facebookowym, abp Jędraszewski "publicznie wypowiadał treści, które, w opinii Ośrodka, można zakwalifikować jako wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa". "Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana Marka Jędraszewskiego złożyły również osoby pokrzywdzone jego działaniem - Konrad Dulkowski i Rafał Gaweł. Obaj panowie uważają, że wypowiedź sprawcy znieważała ich publicznie oraz wpisywała się w propagowanie zakazanego totalitarnego ustroju państwa" - zaznaczono.

Ośrodek zauważył, że "segregację ze względu na orientację seksualną prowadzili w Polsce niemieccy naziści, oni też używali retoryki, w której osoby homoseksualne określano jako pasożyty lub zarazę, którą trzeba zwalczać". "Gaweł i Dulkowski złożyli formalnie wniosek o ściganie i ukaranie pana Marka Jędraszewskiego w związku z propagowaniem przez niego idei systemu totalitarnego, który wcześniej stosowany przez nazistów doprowadził do śmierci milionów Polaków, również tych którzy byli homoseksualni" - zaznaczono.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl