Podejrzani o kradzież "magicznych" kart do gry zatrzymani

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Serbii, podejrzanych o to, że podczas międzynarodowego spotkania fanów gry karcianej w Krakowie ukradli kilka tysięcy kart kolekcjonerskich. Ofiarami złodziei padli Polak, Litwin oraz Norweg.

W miniony weekend w Krakowie odbył się turniej fanów popularnej na całym świecie gry "Magic: The Gathering". Gracze wcielają się w niej w fikcyjne postacie i używając specjalnych kart toczą ze sobą pojedynki. Od doboru kart zależy strategia, a w konsekwencji zwycięstwo lub przegrana.

Jeden z uczestników turnieju zawiadomił policję, że kiedy był pochłonięty rywalizacją skradziono mu plecak, w którym miał dokumenty, karty bankomatowe oraz około 550 sztuk kart do gry – ich wartość oszacował na blisko 25 tys. zł. Trzy godziny później kradzież kolejnych dwóch plecaków zgłosili Litwin oraz Norweg.

"Litwin stracił znajdujące się w plecaku kluczyki do samochodu, powerbank, prywatne przedmioty oraz blisko 400 sztuk kart do gry o wartości 1 tys. euro. Natomiast obywatel Norwegii, odzyskał porzucony na tyłach budynku plecak, ale złodziej wyjął z niego wcześniej około 1 tys. sztuk kart kolekcjonerskich o wartości prawie 7 tys. dolarów"

– podał Gleń.

Policjanci poprosili obsługę obiektu o zabezpieczenie monitoringu. Przypuszczali, że sprawców kradzieży należy szukać wśród uczestników rozgrywek, bo choć impreza miała charakter otwarty i wejść mógł na nią każdy, to złodzieja interesowały przede wszystkim karty kolekcjonerskie.

W trakcie zgrywania zapisu z kamer pracownik firmy zauważył, jak młodzi mężczyźni będący uczestnikami spotkania zabierają plecak należący do obywatela Norwegii: byli to dwaj 32-letni obywatele Serbii. W kradzieże zamieszany był także ich kolega. Jako materiał dowodowy posłużył zapis z kamer monitoringu.

Podczas przeszukania w hotelu, gdzie zatrzymali się Serbowie, policjanci znaleźli łącznie ponad 7 tys. kart kolekcjonerskich. Śledczy ustalają do kogo one należą.

Zatrzymanym mężczyznom grozi za kradzież do pięciu lat pozbawienia wolności.

"Policjanci Komisariatu Policji VIII w Krakowie dziękują pracownikom firmy, w hali której odbywał się turniej, bo ich pomoc i zaangażowanie okazało się niezwykle pomocne w pracy nad sprawą skradzionych kart kolekcjonerskich"

- podkreślił rzecznik małopolskiej policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Zacharowa sączy antypolską propagandę. Tym razem wzięła na cel tekst premiera Morawieckiego

Władimir Putin i Maria Zacharowa / Kremlin.ru [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

  

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała dzisiaj, że Polska "podjęła decyzję o rozpoczęciu kampanii dezinformacji wobec Rosji" w sprawach dotyczących historii II wojny światowej. Jej zdaniem w wielu państwach dochodzi do "pisania historii na nowo". Oznajmiła ponadto, że obserwowana jest obecnie "przestępcza wojna z pomnikami, w trakcie której w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w szczególności w Polsce, niszczone i bezczeszczone są pomniki żołnierzy Armii Czerwonej".

Na cotygodniowym briefingu w MSZ przedstawicielka resortu powiedziała, że "na odpowiednim szczeblu" podjęto niedawno w Polsce "decyzję o rozpoczęciu kampanii dezinformacyjnej na dużą skalę" w odniesieniu do Rosji. W kampanii tej - według Zacharowej - chodzi o "tematykę bezpośrednio dotyczącą II wojny światowej".

[polecam:https://niezalezna.pl/307403-kancelaria-premiera-przygotowana-na-wystapienie-putina-bedziemy-reagowac-na-biezaco]

Mówiąc o domniemanej kampanii, rzeczniczka podkreśliła, że jedną z decyzji podjętych przez Polskę było przygotowanie materiału opublikowanego na portalu Politico. Zapowiedziała, że Rosja będzie bronić swojego stanowiska i przeciwstawiać się atakom niezależnie od tego, z której strony miałyby nastąpić. Oświadczyła także, że "prawda historyczna o II wojnie światowej i Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej jest niewzruszona" i że "podstawy tego podejścia były utrwalone w trakcie procesu przed trybunałem w Norymberdze".

[polecam:https://niezalezna.pl/307428-forum-kantora-i-putina-w-jerozolimie-wsrod-przykladow-antysemityzmu-pokazano-polskie-flagi]

Jako Wielką Wojnę Ojczyźnianą w Rosji określa się tę część II wojny światowej w latach 1941-1945, gdy ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej.

Rzeczniczka MSZ oznajmiła ponadto, że obserwowana jest obecnie "przestępcza wojna z pomnikami, w trakcie której w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w szczególności w Polsce, niszczone i bezczeszczone są pomniki żołnierzy Armii Czerwonej".

[polecam:https://niezalezna.pl/307431-nazisci-nie-niemcy-a-rosja-ostoja-w-walce-z-antysemityzmem-kantor-przemowil-w-jad-waszem]

Wyraziła też ocenę, że "w wielu państwach" obserwowane są "takie haniebne zjawiska, jak heroizowanie działalności hitlerowców" i "pisanie na nowo historii II wojny światowej".

We wtorek Zacharowa skomentowała na swoim Facebooku opublikowany w Politico artykuł premiera RP Mateusza Morawieckiego. Zacharowa oznajmiła, że artykuł jest "kolejną próbą pisania na nowo historii II wojny światowej" i jest oparty na "fałszywych tezach". Oświadczyła także, że "osoba oficjalna pozwoliła sobie na podanie w wątpliwość wkładu Związku Radzieckiego w uratowanie świata przed nazizmem, gwiżdżąc na rezultaty trybunału w Norymberdze".

[polecam:https://niezalezna.pl/307445-ofensywa-dyplomatyczna-polski-dala-efekty-tomasz-sakiewicz-o-niespelnionym-zamysle-putina]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts