Podejrzani o kradzież "magicznych" kart do gry zatrzymani

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Serbii, podejrzanych o to, że podczas międzynarodowego spotkania fanów gry karcianej w Krakowie ukradli kilka tysięcy kart kolekcjonerskich. Ofiarami złodziei padli Polak, Litwin oraz Norweg.

W miniony weekend w Krakowie odbył się turniej fanów popularnej na całym świecie gry "Magic: The Gathering". Gracze wcielają się w niej w fikcyjne postacie i używając specjalnych kart toczą ze sobą pojedynki. Od doboru kart zależy strategia, a w konsekwencji zwycięstwo lub przegrana.

Jeden z uczestników turnieju zawiadomił policję, że kiedy był pochłonięty rywalizacją skradziono mu plecak, w którym miał dokumenty, karty bankomatowe oraz około 550 sztuk kart do gry – ich wartość oszacował na blisko 25 tys. zł. Trzy godziny później kradzież kolejnych dwóch plecaków zgłosili Litwin oraz Norweg.

"Litwin stracił znajdujące się w plecaku kluczyki do samochodu, powerbank, prywatne przedmioty oraz blisko 400 sztuk kart do gry o wartości 1 tys. euro. Natomiast obywatel Norwegii, odzyskał porzucony na tyłach budynku plecak, ale złodziej wyjął z niego wcześniej około 1 tys. sztuk kart kolekcjonerskich o wartości prawie 7 tys. dolarów"

– podał Gleń.

Policjanci poprosili obsługę obiektu o zabezpieczenie monitoringu. Przypuszczali, że sprawców kradzieży należy szukać wśród uczestników rozgrywek, bo choć impreza miała charakter otwarty i wejść mógł na nią każdy, to złodzieja interesowały przede wszystkim karty kolekcjonerskie.

W trakcie zgrywania zapisu z kamer pracownik firmy zauważył, jak młodzi mężczyźni będący uczestnikami spotkania zabierają plecak należący do obywatela Norwegii: byli to dwaj 32-letni obywatele Serbii. W kradzieże zamieszany był także ich kolega. Jako materiał dowodowy posłużył zapis z kamer monitoringu.

Podczas przeszukania w hotelu, gdzie zatrzymali się Serbowie, policjanci znaleźli łącznie ponad 7 tys. kart kolekcjonerskich. Śledczy ustalają do kogo one należą.

Zatrzymanym mężczyznom grozi za kradzież do pięciu lat pozbawienia wolności.

"Policjanci Komisariatu Policji VIII w Krakowie dziękują pracownikom firmy, w hali której odbywał się turniej, bo ich pomoc i zaangażowanie okazało się niezwykle pomocne w pracy nad sprawą skradzionych kart kolekcjonerskich"

- podkreślił rzecznik małopolskiej policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Wypadek w powietrzu. Są ofiary śmiertelne

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

Władze hiszpańskiej Majorki poinformowały, że co najmniej 5 osób zginęło w wyniku zderzenia śmigłowca z małym samolotem. Jedna z ofiar to osoba małoletnia.

Na miejscu wypadku są służby ratownicze.

Prywatna hiszpańska agencja prasowa Europa Press poinformowała, powołując się na anonimowego przedstawiciela lokalnych władz, że samolot spadł na pole uprawne.

Nie ma na razie bliższych szczegółów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl