Ambitne plany HM Inwest S.A.

Piotr Hofman / Telewizja Republika/screen

  

Wczoraj na GPW miał miejsce piąty debiut w tym roku. Z NewConnect na rynek główny przeniósł się warszawski deweloper HM Inwest S.A. Obecnie spółka prowadzi działalność w skali ogólnopolskiej. A o jej ambitnych planach przy okazji pierwszego dnia notowań mówił założyciel i prezes zarządu Piotr Hofman.

HM Inwest to firma założona w 2004 roku. Jednak jej początków szukać można już w połowie lat 90. Obecnie spółka obok rynku warszawskiego jest obecna m.in. w Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Plany dewelopera na najbliższe lata wyglądają imponująco. Wśród nich jest rozwój technologii prefabrykacji, czy zwiększenie rocznej liczby sprzedanych mieszkań do 1000.

HM Inwest od 2004 roku, czyli od początku swojej działalności, wykazuje nieprzerwanie zysk. Tym zyskiem od 2022 roku chcielibyśmy dzielić się z naszymi akcjonariuszami

– mówił  prezes spółki.

Piotr Hofman wskazał także, że HM Inwest to podmiot, który integruje w swojej strukturze całość łańcucha wartości dodanej, począwszy od etapu projektowego a skończywszy na realizacji inwestycji. Jak dodał, firma przeszła drogę organicznego rozwoju, od mikro, małej poprzez średnią aż do spółki publicznej, której akcje są przedmiotem obrotu na głównym parkiecie warszawskiej giełdy.

Na debiucie spółki pojawiło się wielu gości, wśród nich byli wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, poseł na Sejm Barbara Dziuk, czy wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński.

Nie zabrakło także władz giełdy, z jej prezesem Markiem Dietlem na czele. W imieniu zarządu GPW głos zabrał Piotr Borowski, który obok gratulacji przekazał także debiutującemu podmiotowi życzenia stabilnego wzrostu wartości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kajakarze utonęli w Jeziorze Ełckim

zdjęcie ilustracyjne / vonpics CC0

  

Dwóch mężczyzn pływających kajakiem utonęło w niedzielę w Jeziorze Ełckim - poinformowała policja. W ten weekend na Warmii i Mazurach utonęło już pięć osób, a jedna osoba zaginiona na jeziorze koło Giżycka jest nadal poszukiwana.

Według policji do tragicznego wypadku doszło dziś po południu na Jeziorze Ełckim. Ciała dwóch zaginionych kajakarzy odnaleziono w wodzie, po kilku godzinach poszukiwań prowadzonych przez straż pożarną.

- Wywrócił się kajak, dwóch mężczyzn wpadło do wody i niestety nie uratowali się. Nie mieli założonych kapoków

- powiedział podkom. Andrzej Szymialis z ełckiej policji.

Policja ustala jeszcze tożsamość obu mężczyzn, którzy utonęli. Okoliczności wypadku ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury w Ełku.

Jak powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie, ten weekend był wyjątkowo tragiczny nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim. 

- Od piątku utonęło pięć osób, a jedna zaginiona jest nadal poszukiwana

- dodał.[polecam:https://niezalezna.pl/284126-mezczyzna-wypadl-z-motorowki]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl