Szwed: walcz o to, co kochasz. Bo inaczej "konsekwencje mogą być różne"

/ Daniel Kruczynski [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Już dzisiaj będzie premiera filmu "Fighter" w reżyserii Konrada Maximiliana. W rolach głównych widzowie będą mogli zobaczyć Piotra Stramowskiego, Mikołaja Roznerskiego i Aleksandrę Szwed. Film jest opowieścią o brutalnym świecie boksu, zdaniem Aleksandry Szwed w niejednoznaczny sposób pokazuje też różne aspekty walki, jaką codziennie toczy każdy człowiek.

Film "Fighter" w reżyserii Konrada Maximiliana opowiada historię Tomka Janickiego (Piotr Stramowski), odnoszącego sukcesy boksera, który przygotowuje się do walki o mistrzowski pas. Pod wpływem emocji podejmuje jednak kilka złych decyzji, w efekcie których jego kariera zostaje przerwana, on sam natomiast w niesławie opuszcza Warszawę. Aleksandra Szwed wciela się w postać Agaty, która po rozstaniu z Tomkiem związuje się z jego największym rywalem, Markiem Chmielnickim (Mikołaj Roznerski).

Agata jest ciekawą postacią, bo z jednej strony jest niezwykle oddana, jest w stanie poświęcić siebie i wszystko tak naprawdę dla tej drugiej strony. A z drugiej strony jest niezwykle charakterną, mocną postacią, która doskonale wie, czego chce

– mówi aktorka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda nie ukrywa, że jej bohaterka sporo namiesza w życiu obydwu swoich partnerów. Podziwia ją jednak za odwagę i gotowość do rzucenia wszystkiego, by zacząć budować życie na nowo, ale już na własnych warunkach i zgodnie z własnymi zasadami. Podkreśla też, że Agata jest kobietą, która doskonale wie, czego chce i jak to osiągnąć.

Wątek związany z moją postacią jest chyba jednym z najważniejszych przesłań tego filmu, czyli walcz o to, co kochasz, bo jeśli nie zawalczysz, konsekwencje mogą być różne

– mówi Aleksandra Szwed.

Zdaniem gwiazdy zaletą filmu jest właśnie pokazywanie różnych aspektów bycia fighterem. W najbardziej jednoznacznej interpretacji tytułu, fighterem jest Tomek i jego przeciwnik, dla których walka jest zawodową codziennością. U ich boku pojawiają się jednak kobiety takie jak Agata i lekarka Magda, które również można określić w ten sposób.

Te kobiety też są pewnego rodzaju fighterkami, chociaż żadna z nich nie wychodzi do ringu jak i ci mężczyźni, i to na wieloraki sposób. To nie jest wszystko takie jednoznaczne

– mówi Aleksandra Szwed.

Tomek musi jednak walczyć zarówno na ringu, jak i w życiu toczącym się poza nim. Agata jest równie silną i zdeterminowaną postacią. Zdaniem Aleksandry Szwed film ma bardzo życiowe przesłanie, każdy człowiek na jakiejś przestrzeni życiowej, jest bowiem fighterem. Każdy ma, a przynajmniej powinien mieć, coś, na czym wyjątkowo mu zależy i dla czego jest w stanie bardzo wiele poświęcić.

Jedni są fighterami na ringu robiąc to zawodowo, sportowo i sprowadzając to do pewnej walki w oktagonie, inni natomiast walczą na co dzień z jakimiś swoimi życiowymi sprawami, czy na przestrzeni prywatnej, czy na przestrzeni zawodowej

– mówi aktorka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, newseria.pl


Wczytuję komentarze...

Promocja książki o przełomowym momencie w historii

  

W najbliższą środę w szczecińskim Centrum Dialogu Przełomy odbędzie się promocja książki "1989. Próba dialogu" Agnieszki Kuchcińskiej-Kurcz. Publikacja Muzeum Narodowego w Szczecinie podsumowuje wystawę pod tym samym tytułem.

Książka i wystawa opowiadają o przełomowym momencie w najnowszej historii Polski - wynika z informacji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Tłem dla wydarzeń lokalnych były przemiany w całym bloku wschodnim, do których impuls dała Polska.

Rok 1989 podczas promocji przypomną zdjęcia sprzed 30 lat autorstwa wieloletniego fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jerzego Undro. Przygotowana przez niego prezentacja multimedialna rozpocznie spotkanie.

Wśród tematów spotkania znajdują się także przyszłoroczne rocznice ważne w historii Szczecina, Pomorza Zachodniego i całej Polski: 40. rocznica Sierpnia '80 oraz 50. rocznica Grudnia '70. Autorzy zapraszają do wspólnej refleksji, jak upamiętnić te chwile i zachęcić różnorodne środowiska do włączenia się w obchody.

Promocja książki odbędzie się środę 11 grudnia br. w Centrum Dialogu Przełomy przy pl. Solidarności 1.

"We wszystkich epizodach związanych z demontażem systemu komunistycznego bardzo aktywne były Szczecin i Pomorze Zachodnie" - podkreśla Agnieszka Kuchcińska-Kurcz.

To tu miały miejsce strajki w 1988 r., które wybuchły w bardzo niewielu ośrodkach. Także tutaj, jako pierwszy w kraju powstał Obywatelski Komitet Porozumiewawczy, zajmujący się przygotowaniem kampanii wyborczej "Solidarności". Również tu podziały opozycji były bardzo widoczne i pogłębiały się wraz z upływem kolejnych miesięcy

- konkluduje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl