Koniec rozmów lewicy. "Rozmawialiśmy, aby była jedna lista. Jest OK"

Zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W piątek o godz. 13 pod Sejmem odbędzie się konferencja prasowa liderów SLD, Wiosny i Lewicy Razem, na której zostaną przedstawione rezultaty czwartkowych rozmów dotyczących wyborów parlamentarnych. Po zakończonych rozmowach nikt z liderów partii lewicowych nie chciał komentować, jak się zakończyły.

Liderzy SLD Włodzimierz Czarzasty, Wiosny - Robert Biedroń i Lewicy Razem Adrian Zandberg spotkali się w czwartek wieczorem, aby rozmawiać o wspólnej koalicji w wyborach do Sejmu i Senatu. W spotkaniu wzięli też udział: Andrzej Rozenek (SLD), Krzysztof Gawkowski (Wiosna), Maciej Konieczny (Lewica Razem).

Po spotkaniu, które zakończyło się po godz. 23, politycy nie chcieli zdradzać szczegółów rozmów.

"Rozmawialiśmy o tym, aby była jedna lista Lewicy. Jest OK"

- powiedział wychodząc ze spotkania Zandberg.

"Ogłosimy wszystkie informacje w piątek o godz. 13 na konferencji prasowej"

- dodał Biedroń.

W czwartek rano szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska (wraz z Nowoczesną i Inicjatywą Polska). 20 proc. miejsc na listach KO mieliby otrzymać kandydaci "obywatelscy", czyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci oraz samorządowcy. PSL zapowiedział samodzielny start pod szyldem "PSL - Koalicja Polska".

Po tej deklaracji liderzy Wiosny i SLD ogłosili zamiar budowy bloku lewicowego z udziałem także Lewicy Razem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron "poruszony obecnością" ocalonych z Holokaustu. "Pamiętamy i nigdy nie zapomnimy"

/ By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65134484

  

Jedność społeczności międzynarodowej musi stawić czoło antysemityzmowi – wezwał w czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron na V Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie. Wskazał, że szczególną odpowiedzialność w tej sprawie ma pięciu członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

- Antysemityzm nie jest wyłącznie problemem Żydów, ale wszystkich "innych”

– podkreślił Macron. Dodał, że w przeszłości “antysemityzm poprzedzał chwile słabości demokracji”, a za antysemityzmem pojawiał się od razu rasizm.

- Antysemityzm pojawia się znowu i musimy z nim walczyć, uchwalając prawa i zachowując czujność – zaznaczył.

Zwrócił uwagę, że słowa nie wystarczą wobec tego, co wydarzyło się przed 75 laty, ale to, że tak wielu się tu dzisiaj zgromadziło na Światowym Forum Holokaustu, znaczy wiele. [polecam:https://niezalezna.pl/307444-historyczny-falsz-na-mapie-pokazanej-w-jad-waszem-zamiast-polskich-kresow-bialorus]

Macron - jak wskazał - był "poruszony obecnością" na sali ocalałych z Holokaustu i Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Francja, po Polsce i Holandii, ma trzecią największą liczbę osób, którym nadano ten tytuł za bezinteresowne pomaganie Żydom w czasie II wojny światowej.

Szef francuskiego państwa mówił o tym, że gdy „bohaterscy żołnierze Armii Czerwonej”, którzy wyzwolili Auschwitz 27 stycznia 1945 r., wkroczyli na teren tego obozu śmierci, „byli w szoku i nie dowierzali”. „Musimy o tym mówić następnym pokoleniom, naszym potomkom” – apelował Macron.

„Nie możemy kolejny raz pogrążyć się w tak mrocznych czasach” – podkreślił, wskazując, że wszyscy przywódcy zjednoczyli się tego dnia w Jerozolimie przeciwko tym, którzy zaprzeczają zbrodniom Holokaustu. [polecam:https://niezalezna.pl/307444-historyczny-falsz-na-mapie-pokazanej-w-jad-waszem-zamiast-polskich-kresow-bialorus]

Macron wskazał, że nienawiść i rasizm są trucizną dla obywateli, w tym dla młodego pokolenia. “Musimy znaleźć antidotum” na tę truciznę – apelował.

W imieniu Republiki Francuskiej złożył obietnicę: “Pamiętamy i nigdy nie zapomnimy”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts