Szefowa MON Niemiec zadzwoniła do Polski

zdjęcie ilustracyjne / st. szer. Wojciech Król gov.pl

  

Nowa minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer zadeklarowała kontynuację działań na rzecz bezpieczeństwa regionu - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś rozmawiał z nią telefonicznie. Liczę na dobrą współpracę - podkreślił.

„Przed chwilą, na prośbę strony niemieckiej rozmawiałem z nową szefową MON A. Kramp-Karrenbauer. Pani minister zadeklarowała kontynuację działań na rzecz bezpieczeństwa regionu m. in. w ramach PESCO (mechanizm stałej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i obrony pomiędzy państwami UE - PAP) i Korpusu Północ-Wschód. Liczę na dobrą współpracę”

- napisał dziś na Twitterze Błaszczak.

Według służb prasowych MON tematem rozmowy ministrów obrony Polski i Niemiec był "rozwój polsko–niemieckiej współpracy wojskowe wojskowej, szczególnie przy realizacji programów w ramach PESCO". Jak podkreślono w komunikacie przekazanym PAP, szef polskiego MON był jednym z pierwszych zagranicznych rozmówców nowej minister. Według komunikatu minister Annegret Kramp-Karrenbauer "wyraziła nadzieję" na szybkie spotkanie z Błaszczakiem.

"Złożyła także szczególne podziękowania za dotychczasową współpracę na rzecz bezpieczeństwa. Zaznaczyła, że jest wdzięczna szefowi MON za podkreślanie istotnej roli Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie w zapewnianiu bezpieczeństwa w regionie"

- głosi komunikat. Jak zaznaczono, w ocenie minister Kramp-Karrenbauer, Korpus jest "bardzo dobrym przykładem realnej współpracy i działania na rzecz NATO, ze szczególnym uwzględnieniem wschodniej flanki Sojuszu".

Szef polskiego MON zaprosił minister obrony Niemiec do złożenia wizyty w Warszawie.

Przewodnicząca chadeckiej partii CDU Annegret Kramp-Karrenbauer odebrała w środę w siedzibie prezydenta RFN nominację na stanowisko ministra obrony. Zaprzysiężenie w Bundestagu ma odbyć się za kilka dni. Dotychczasową szefową resortu była Ursula von der Leyen, która we wtorek została wybrana przez Parlament Europejski na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Torysi z bezwzględną większością w Izbie Gmin

Zdjęcie ilustracyjne / UK government [OGL 3 (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3)]

  

Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona będzie mieć bezwzględną większość w nowej Izbie Gmin - wynika z ogłoszonych w piątek częściowych oficjalnych rezultatów czwartkowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

Wprawdzie nie we wszystkich 650 okręgach liczenie głosów zakończyło się, ale torysi przekroczyli już próg 326 mandatów, oznaczający, że będą mogli samodzielnie rządzić.

Obecne prognozy mówią, że Partia Konserwatywna będzie mieć 363 posłów, co oznacza wzrost o 45 w porównaniu z wynikiem z poprzednich wyborów z czerwca 2017 r.

Opozycyjna Partia Pracy według prognoz będzie miała 203 mandaty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl