Schrony bojowe zagrożone rozbiórką

Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach

  

Generalny Konserwator Zabytków prof. IH PAN Magdalena Gawin wystąpiła do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z prośbą o przeprowadzenie kontroli działań Miejskiego Konserwatora Zabytków w Rudzie Śląskiej. Ma to związek z zarzutami zgłoszonymi przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oraz licznych pasjonatów historii dotyczących rozbiórki 3 z 6 schronów bojowych znajdujących się na terenie Punktu Oporu „Radoszowy” Obszaru Warownego „Śląsk”.

Obszar Warowny „Śląsk” to jeden z elementów fortyfikacji wybudowanych w okresie dwudziestolecia międzywojennego przez Rzeczpospolitą Polską mających na celu obronę przed ewentualną agresją Rzeszy Niemieckiej. Jego zadaniem była ochrona centrum przemysłowego Śląska przed manewrem oskrzydlającym. Część obiektów ujętych w gminnej ewidencji zabytków znajduje się na terenie przeznaczonym obecnie przez Miasto Ruda Śląska pod zabudowę centrum logistycznego.

Generalny Konserwator Zabytków Magdalena Gawin wystąpiła do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o przeprowadzenie kontroli działań prowadzonych przez Miejskiego Konserwatora Zabytków w Rudzie Śląskiej w związku z procesem uzgadniania ww. inwestycji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mikdn.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl