Tajemnica polskiego sukcesu gospodarczego

  

Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów już nie tylko Europy, ale świata. OECD szacuje, że w 2019 r. wzrost PKB Polski wyniesie 4,2 proc., Komisja Europejska prognozuje nawet 4,4 proc. Jeszcze parę lat temu tłumaczono, że rozwój polskiej gospodarki zależy od koniunktury w Niemczech. Tymczasem OECD szacuje, że w 2019 r. wzrost PKB Niemiec wyniesie ledwie 0,7 proc.

Generalnie w UE jeśli chodzi o rozwój gospodarczy – szału nie ma. W krajach na wschód od nas jeszcze gorzej. Tym bardziej więc sukces Polski zastanawia. Jakie są jego przyczyny? Może polska gospodarka jest najbardziej zrównoważona – nie ma u nas dominującej branży wysysającej soki z pozostałych? Może to wyjątkowa pracowitość, energia i inteligencja Polaków? To tylko dwie spośród wielu hipotez. Tak naprawdę – nie wiadomo. I choć trudno to jednoznacznie określić, jedno jest pewne: za sukces odpowiedzialni są ludzie i na nich zawsze warto stawiać.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts