Niemcy „dali lajka” za antyizraelskie wpisy

zdjęcie ilustracyjne / edar CC0

  

Konto na Twitterze przedstawicielstwa dyplomatycznego Niemiec na terytoriach palestyńskich zostało użyte do "polubienia" antyizraelskich treści - podał dziś "Bild". MSZ w Berlinie zdecydowanie potępiło te działania i wszczęło wewnętrzne dochodzenie.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Niemiec powiedział dziennikowi, że polubione z oficjalnego konta treści są "nie do przyjęcia", a także sprzeczne ze stanowiskiem resortu i "nietolerowane".

Dodał, że MSZ niezwłocznie wszczął wewnętrzne dochodzenie, mające wyjaśnić okoliczności "polubienia" kontrowersyjnych wpisów, oraz zapowiedział, że wobec odpowiedzialnych osób zostaną wyciągnięte konsekwencje.

"Polubienia" cofnięto i podjęto "działania, aby wykluczyć bezprawny dostęp" do konta - przekazał rzecznik MSZ.

Ze zweryfikowanego konta przedstawicielstwa RFN w Ramallah "polubiono" m.in. odpowiedź w wymianie wpisów między amerykańskim neonazistą Davidem Duke'iem i innym użytkownikiem o rzekomej masakrze Żydów, a także artykuł porównujący pracę Instytutu Yad Vashem z historią państw totalitarnych. Komentarzem "Czapki z głów!" opatrzono nagranie wideo przedstawiające atak na izraelskich żołnierzy.

Szef niemieckiej misji w Ramallah Christian Clages stanowczo zdystansował się od "polubionych" tweetów. Clages jest szefem tego przedstawicielstwa od sierpnia 2018 roku. W latach 2015-2018 był specjalnym wysłannikiem rządu RFN ds. Sahelu, a wcześniej przez dwa lata ambasadorem Niemiec w Libanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mógł oszukać kilkudziesięciu seniorów. 50-latek z zarzutami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Zarzut oszustwa usłyszał 50-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna podejrzany jest o oszukanie kilkudziesięciu seniorów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Świętokrzyscy policjanci już od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące oszustw, których ofiarami były głównie osoby starsze. Funkcjonariusze podejrzewali, że przynajmniej kilkanaście z tych oszustw to dzieło tego samego sprawcy.

"Mężczyzna w średnim wieku wchodził do mieszkań osób starszych pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę, by później iść po towar, którego w rzeczywistości nigdy nie miał i znikał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze od 200 do nawet 2000 złotych"

– poinformował wczoraj nadkom. Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W środę policjanci ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany o oszustwa mężczyzna. Zatrzymali go w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach w powiecie starachowickim. "Był kompletnie zaskoczony. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu. Dzień wcześniej, swoją metodą oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta, nie zdążyła zgłosić tego faktu policjantom" – zaznaczył Tokarski.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają też, że 50-latek przestępczą działalność prowadził także na terenie województw śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

Mieszkaniec Raciborza został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl