„Idę na „Marsz w obronie Rodziny”. Warto zamanifestować jedność z osobami, dla których wartością jest rodzina”

Dominika Chorosińska / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W najbliższą niedzielę, dzień po Marszu Równości organizowanym przez środowiska LGBT, ulicami Białegostoku przejdzie „Marsz w obronie Rodziny”. To wyjątkowe wydarzenie, które wspiera już coraz więcej środowisk. Do aktywnego działania włączyły się stowarzyszenia, Klub „Gazety Polskiej” w Białymstoku i Krucjata Różańcowa. Nie brakuje także znanych osób, które deklarują swój udział w marszu.

„Marsz w obronie Rodziny” wyruszy 21 lipca o godz. 13.30 spod pomnika św. Jana Pawła II przy białostockiej archikatedrze - Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Organizatorzy podkreślają, że to riposta za sobotni Marsz Równości, jaki w sobotę odbędzie się w Białymstoku za sprawą środowisk LGBT.  Jak dowiedział się portal niezalezna.pl w czasie marszu rozdawane będą naklejki "Strefa Wolna od LGBT", które zdążyły już wywołać niemałe poruszenie w mediach społecznościowych.

W marszu w obronie rodziny udział zapowiadają także członkowie Klubu "Gazety Polskiej "w Białymstoku. Ideę marszu wsparło też środowisko Radia Maryja. Warto podkreślić, że podczas marszu wystąpi młody bard prawicy Bartek Kurowski, swój udział zapowiedziała też znana aktorka Dominika Chorosińska (Figurska).

Zapytaliśmy znaną aktorkę, dziennikarkę telewizyjną Dominikę Chorosińską (Figurską) z jakiego powodu warto eksponować swoją wiarę na ulicach miasta.

Uważam, że warto wyjść na ulice, by zamanifestować swoją jedność z osobami, dla których wartością jest rodzina. Być może ulica to nie jest miejsce, gdzie człowiek powinien się wypowiadać, dobrze jest dialogować jednak w innych okolicznościach.
- powiedziała w rozmowie z reporterem niezalezna.pl Dominika Chorosińska.

Dodała, że w pewnym sensie „Marsze Równości opanowały Polskę, dlatego istotne jest, by i ta grupa miała szansę się wypowiedzieć”.

Stąd również i moja obecność na „Marszu w obronie Rodziny”.
- dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl