Za darmo oddać twarz Rosjanom

  

Wielką popularnością cieszy się ostatnio aplikacja FaceApp pozwalająca zmienić zdjęcie tak, by pokazywało ono, jak będziemy wyglądali za kilkadziesiąt lat. Efekty są niesamowite, ale... Filtr przerabia fotografie za pomocą sztucznych sieci neuronowych. Pomysł pochodzi od Wireless Lab, firmy zarejestrowanej w Rosji i, co zrozumiałe, działającej w ramach rosyjskiego prawodawstwa.

Oznacza to, że rosyjskie służby mają dostęp do danych, które Wireless Lab zbiera i przechowuje. Nie oznacza to oczywiście, że rosyjskie specsłużby jakoś szczególnie interesuje zdjęcie przeciętnego Kowalskiego. Jednak warto wiedzieć, że nabijając Rosjanom bazę danych zdjęciami milionów osób, pomagamy rozwijać się technologii, która za chwilę może zostać wykorzystana do innych celów niż do śmiesznych fotomontaży.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts