Chórem na Koszalin: wielkie święto polonijnej pieśni

Działające poza krajem polskie chóry i zespoły wokalne biorą udział w 50. Światowych Spotkaniach Chórów Polonijnych w Koszalinie. Ponad sto osób przygotowuje się do koncertów galowych, które odbędą się w piątek w Białogardzie i w sobotę w Filharmonii Koszalińskiej.

Chór im. J. Zarębskiego z Żytomierza na Ukrainie, 2018 rok
fot. www.pachkoszalin.pl

Polonijna Akademia Chóralna to projekt edukacyjno-artystyczny przeznaczony dla polskich chórów, dyrygentów i chórzystów, którzy działają poza granicami RP. Kontynuuje piękną tradycję Polonijnego Lata i Światowych Festiwali Chórów Polonijnych, których historia sięga początku lat 70.

Do Koszalina przyjechali w tym roku chórzyści z: Niemiec, Francji, Rosji, Ukrainy i Armenii. Szkolą warsztat, koncertują, ale też poznają polską kulturę. Uroczystym zakończeniem każdej edycji PACh są koncerty w wykonaniu jej uczestników, podczas których prezentują oni efekty pracy.

Dziś o godz. 19 w kościele Narodzenia NMP w Białogardzie i w sobotę o godz. 19 w gmachu filharmonii w Koszalinie odbędą się koncerty galowe zatytułowane „Polonia w hołdzie Stanisławowi Moniuszce”.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

#chór #Koszalin #Białogard #50. Światowe Spotkania Chórów Polonijnych

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo