Obniżenie podatków niezgodne z konstytucją? Goście #Jedziemy żartowali: kulistość Ziemi niekonstytucyjna

kadr z programu #Jedziemy Michała Rachonia / print screen / TVP Info

  

Samorządy protestują przeciwko temu, byśmy płacili niższe podatki. Marek Wójcik, były minister w rządzie Kopacz twierdzi, że obniżanie podatków przez rząd jest niezgodne z konstytucją. Co ciekawe ekipa Schetyny zapowiedziała… obniżenie podatków. Zapewne ta obniżka będzie zgodna z konstytucją. O tej wypowiedzi rozmawiali dziś goście Michała Rachonia w #Jedziemy.

Podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział m.in. podwyższenie wynagrodzeń i obniżenie podatków. Jednocześnie senatorowie PO głosują przeciwko lub wstrzymują się od głosu ws. ustawy… obniżającej podatek PIT dla młodych.

Gdzie tu logika? Otóż „obniżanie podatków jest niezgodne z konstytucją” – stwierdził Marek Wójcik, ze związków miast polskich, były minister rządu Ewy Kopacz.

W TOK FM powiedział:

„Zmiany podatkowe, które przygotował rząd, to jest tak kwestia osób mających 26 i mniej i ich dochodu, obniżenie PITu, podniesienie kwoty wolnej, przygotowane propozycje dotyczące również ZUSu, to wszystko ma przynieść samorządom 6,2 mld zł mniej w przyszłym roku, bez jakiejkolwiek rekompensaty. To jest niezgodne z konstytucją – po pierwsze, to spowoduje regres w finansach samorządowych – mówił.

Obniżanie podatków jest według nich niezgodne z konstytucją. Ale Platforma Obywatelska chce ich obniżenia. Co ciekawe, gdy środowisko z ramienia którego Wójcik pełnił funkcję ministra podwyższało podatek VAT, nikt nie mówił ze jest to niezgodne z konstytucją.

– Wszystko co robi Platforma Obywatelska jest zgodne z konstytucją, a wszystko co robi PiS jest niezgodne z konstytucją

– ironizował Jacek Sobala.

Dawid Wildstein zaznaczył, że „jakikolwiek polityk Platformy każdą wypowiedź na temat PiS musi zakończyć tym, że jest łamana konstytucja, nieważne co ten PiS zrobił”.

– Jakby PiS uchwalił nagle specjalną odezwę, że Ziemia jest kulista, to kulistość Ziemi także byłaby niekonstytucyjna. Tu nie ma żadnej zabawy, to jest stały element retoryczny, który musi się pojawić w każdym możliwym momencie. To dość standardowe w propagandzie, by utwierdzać pewną konotację, niezależnie od sytuacji

– mówił Wildstein.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Greta Thunberg wraca na szkolny strajk

Greta Thunberg / By Anders Hellberg - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

  

Szwedzka aktywistka znów nawołuje do protestu i zapowiada, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

„Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami”
- powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.
[polecam:https://niezalezna.pl/311965-siostra-grety-thunberg-przerywa-milczenie-bylam-samotna-i-wycofana]

„Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. 6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji.
- napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.
[polecam:https://niezalezna.pl/312594-groza-jej-bo-nie-wierzy-w-teorie-klimatyczne-antifa-zamowila-pod-jej-dom-karawan-pogrzebowy]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts