Wyłudzał podatek VAT. Trafił do aresztu

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Ichigo121212

  

- Na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu zatrzymali dziś kolejną osobę związaną z grupą przestępczą, która wyłudziła podatek VAT w wysokości co najmniej 9 milionów zł - poinformowała Prokuratura Krajowa.

W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu we Wrocławiu we współpracy z Dolnośląskim Urzędem Celno–Skarbowym we Wrocławiu zatrzymali Mirosława P.

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału PK przedstawił zatrzymanemu Mirosławowi P. szereg zarzutów, w tym: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz przestępstw skarbowych. Podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia.

"Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dopuszczali się szeregu przestępstw w celu uzyskania nielegalnego zysku przy okazji importu z krajów unijnych i dystrybucji śruty sojowej"

- poinformowała prokuratura.

W śledztwie ustalono, iż grupa działała od stycznia 2017 r. do grudnia 2018 r. m.in. w województwie dolnośląskim, dokonując obrotu towarami w postaci komponentów paszowych.

"Dopuszczali się przestępstw skarbowych celem wyłudzenia, w tym podatku VAT. Na obecnym etapie postępowania szacuje się, że wartość uszczupleń majątkowych wyniosła nie mniej niż 9 milionów 200 tysięcy złotych" - 

informuje PK.

Ofiarami nielegalnej działalności grupy zostali również niemieccy dostawcy śruty sojowej, którzy wydawali sprawcom towar. Ostatecznie nie otrzymali należnych im 10 mln zł.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania Sąd postanowił o zastosowaniu wobec oskarżonego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na wniosek Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, prokurator zastosował jako zabezpieczenie majątkowe blokadę środków na rachunkach bankowych na kwotę niemal pół miliona złotych.

Do tej pory zarzuty popełniania przestępstw w tej sprawie przedstawiono 16 podejrzanym. Wobec 6 osób zastosowano tymczasowe aresztowanie.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Katastrofa śmigłowca w Grecji

zdjęcie ilustracyjne / Klearchos Kapoutsis CC BY 2.0

  

Na akwenie otaczającym port Poros na greckiej wyspie o tej samej nazwie trwają poszukiwania śmigłowca, który wpadł tam we wtorek do morza wraz z greckim pilotem i dwoma rosyjskimi pasażerami. O losie tych osób nic na razie nie wiadomo - podały greckie media.

Port Poros leży około 60 kilometrów na południe od Aten. Powołując się na miejscowego burmistrza prywatny grecki nadawca Skai poinformował, że wyspa jest obecnie bez prądu, gdyż śmigłowiec zerwał linię wysokiego napięcia, łączącą ją z odległym o 200 metrów lądem stałym.

Według wstępnych przypuszczeń przyczyną wypadku była usterka techniczna, która wywołała pożar śmigłowca. Spadając maszyna zawadziła o przewody energetyczne.

Należący do służby lotniczej renomowanego hotelu śmigłowiec wystartował z lądu stałego niedaleko wyspy Poros i leciał do międzynarodowego portu lotniczego w Atenach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl