"Oda do radości" zamiast "Mazurka Dąbrowskiego"! Kontrowersyjne ślubowanie radców w Gdańsku

ślubowanie radców prawnych w Gdańsku / youtube.com/printscreen

  

Jak ujawnia TVP3 Gdańsk, w poniedziałek, podczas ślubowania radców prawnych w tym mieście nie znaleziono czasu na odegranie hymnu państwowego. Zamiast "Mazurka Dąbrowskiego" rozbrzmiała z kolei "Oda do radości" - nieformalny hymn Unii Europejskiej. Na bulwersującą sprawę zwrócił uwagę również Kacper Płażyński, gdański radny PiS.

Do redakcji TVP3 Gdańsk zgłosił się radca prawny, który w poniedziałek składał przysięgę. To on zwrócił uwagę, że na początku uroczystości wybrzmiała "Oda do radości", zamiast "Mazurka Dąbrowskiego".

Do sprawy odniósł się na Twitterze gdański radny PiS - Kacper Płażyński.

Na uroczystości ślubowania aplikantów radcowskich w Gdańsku, był czas na odegranie Ody do Radości, a zabrakło go na Mazurka Dąbrowskiego. Jestem Polakiem i adwokatem i jestem zażenowany jak Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku wychowuje swoich członków

- napisał polityk w mediach społecznościowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brakuje wody w dużym mieście w Bułgarii

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Ponad 80 tys. osób w dużym mieście Pernik, niedaleko Sofii, i w 10 okolicznych wsiach od poniedziałku pozbawionych jest regularnych dostaw wody. Winne susza i elektrownia.

O nadchodzącym kryzysie wodnym media przestrzegały wielokrotnie w ostatnich kilku miesiącach. Pisano, że poprzednie władze Pernika nie zwróciły należytej uwagi na szybko spadający poziom wody w zbiorniku retencyjnym. Co więcej, nie wstrzymano produkcji energii w okolicznej małej elektrowni, co przyczyniło się do szybszego opróżnienia zbiornika, co w połączeniu z długotrwałą suszą doprowadziło do obecnego kryzysu.

Błędy poprzednich władz miejskich wyszły jednak na jaw dopiero po wyborach samorządowych 3 listopada, które przegrała dotychczasowa mer Pernika.

Teraz miasto ma sześciokrotnie mniej wody niż wynoszą jego potrzeby. Po rozważeniu kilku wariantów nowe władze zdecydowały się na 14-godzinne przerwy w dostawach wody i otwieranie kranów dwa razy na dobę, za każdym razem na pięć godzin.

Na razie nie wiadomo jak w tych warunkach będą funkcjonować szkoły, przedszkola i szpitale. Pojawiają się obawy, że brak wody może się przyczynić do rozprzestrzenia się epidemii. Eksperci przestrzegają przed zamarznięciem rur wodociągowych podczas zimowych mrozów.

Rozważanych jest kilka możliwości alternatywnych dostaw wody, lecz ze względów technicznych są one trudne do realizacji.

Według prognoz na razie ograniczenia mają trwać do wiosny, kiedy ewentualne deszcze i śnieg napełnią przynajmniej częściowo zbiornik w Perniku.

73-tysięczne miasto znajduje się około 20 km na zachód od Sofii. Dawniej było ośrodkiem hutniczym. Obecnie większość jego mieszkańców pracuje w stolicy. Z uwagi na niską cenę mieszkań, przeniosło się tam sporo mieszkańców Sofii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl