Rekordowy wzrost sprzedaży "elektryków"

/ MikesPhotos

  

W pierwszym półroczu 2019 z salonów wyjechało ponad 278 tys. nowych osobówek, to o 1,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku - podała firma doradcza Exact Systems. Rekordowy - prawie podwójny wzrost sprzedaży - zanotowały elektryki.

Jak podała Exact Systems za Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Pojazdów (ACEA), w ciągu sześciu miesięcy tego roku, Polacy zarejestrowali 278 332 nowe samochody osobowe, czyli o 5 287 szt. więcej niż w pierwszym półroczu 2018 r.

Jak wskazano, "jeśli spojrzymy na strukturę kupujących nowe samochody osobowe w naszym kraju, to zobaczymy, że aż 68,5 proc. to firmy, a tylko 31,5 proc. stanowią klienci indywidualni".

Według Exact Systems auta elektryczne odnotowały rekord sprzedaży. "Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że od stycznia do czerwca br. z salonów w Polsce wyjechało 13,9 tys. hybryd (wzrost o 23,6 proc.) oraz 1 359 sztuk z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in, co daje rekordowy wzrost 98,4 proc. rok do roku. "Oznacza to, że już został pobity wynik z całego 2018 r., gdy zarejestrowano o 35 sztuk aut ładowanych elektrycznych mniej" - czytamy w raporcie.

Jak wskazał prezes Exact Systems Paweł Gos, czerwiec był wyjątkowo łaskawy dla samochodów o napędach alternatywnych. "W grupie pojazdów osobowych zarejestrowano ponad 2,7 tys. hybryd, co oznacza aż 64,4-procentowy skok w porównaniu do tego samego okresu w 2018 r." - podał. "Ponadto imponujący wynik odnotowała także sprzedaż samochodów bateryjnych, gdzie wciąż utrzymuje się wysoki wzrost głównie napędzany przez zakupy flotowe do usług carsharingowych" - dodał.

W raporcie wskazano ponadto, że wciąż zmniejsza się udział rynkowy diesli (z 24,2 proc. w 2018 do 20,4 w 2019 r.), rośnie za to udział silników benzynowych (z 70 proc. w ub. roku do 72,2 proc. roku bieżący).

Exact Systems to firma doradcza z Częstochowy, specjalizująca się m.in w kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego i branży elektronicznej. Działa od 2004 r., ma swoje przedstawicielstwa w 13 państwach Europy oraz Chinach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

„Język miłości” dziennikarza „Wyborczej”. Zakpił z ofiar tragedii w Tatrach, PiS i Kościoła

/ By Opioła Jerzy - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=927737

  

Aż dziw bierze, że dziennikarz "Gazety Wyborczej" - walczącej często (wybiórczo) z "mową nienawiści" dokonał takiego wpisu. W perfidny sposób zakpił z ofiar tragedii na Giewoncie, Prawa i Sprawiedliwości, Kościoła, a także Klubów "Gazety Polskiej".

Dziennikarz i publicysta Ziemowit Szczerek, który pisał m.in. dla „Polityki” i „Gazety Wyborczej” zamieścił wpis na swoim Facebooku:

Śniło mi się, że abp. od tęczowej zarazy, zawsze zapominam jak on się nazywa, wezwał do postawienia na Giewoncie lasu krzyży metalowych, i do zorganizowania tam masowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, Klubów Gazety Polskiej, polityków Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji a także Młodzieży Wszechpolskiej, Organizacji Narodowo-Radykalnej i innych zrzeszeń tego typu. Ogłosił, że pielgrzymka ma się odbyć podczas burzy z piorunami, żeby udowodnić, że Jezus kocha Polskę i nie skrzywdzi swoich owieczek. I że wszyscy mają się trzymać za ręce

- napisał.

Pod swoim wpisem dodał komentarz o treści "może dzisiaj?" i dołączył prognozę pogody. Dla dziennikarza jest to temat do żartów, ale w rzeczywistości była to największa tragedia w polskich górach od wielu lat.

Przypomnijmy, że podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych ponad 140 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć czterech osób, w tym dwojga dzieci. 27 osób poszkodowanych podczas burzy w Tatrach nadal przebywa w małopolskich szpitalach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl