Koalicja Pustych Obietnic. WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/pisorgpl

  

Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski zwrócił się dziś z pytaniami do szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza m.in. o stosunek jego ugrupowania do zapowiedzi lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny dotyczącej wprowadzenia związków partnerskich.

Sobolewski zaprezentował na konferencji prasowej nowy spot PiS pt. "Koalicja Pustych Obietnic", w którym wytknięto liderom ugrupowań opozycyjnych sprzeczne deklaracje dot. m.in. wprowadzenia związków partnerskich oraz wydłużenia wieku emerytalnego Polaków. Prezentując spot, szef Komitetu Wykonawczego PiS ocenił, że nieistotne jest, czy opozycja pójdzie ostatecznie do jesiennych wyborów parlamentarnych w jednym czy większej liczbie bloków, ponieważ po wyborach i tak będą razem.

Polityk pytał też prezesa PSL, jak odnosi się do deklaracji szefa PO Grzegorza Schetyny dotyczącej związków partnerskich. Dopytywał, czy wprowadzenie ich będzie częścią programu ewentualnej przyszłej koalicji PO-PSL, która - według niedawnych słów lidera ludowców - jest jedyną koalicją zdolną odsunąć PiS od władzy po wyborach.

"Koalicja pustych obietnic. Można parafrazując Grzegorza Schetynę podsumować, że wszystko, co przez PO jest obiecane, po wyborach nie będzie zrealizowane"

- podsumował Sobolewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl