31-latek odpowie za śmiertelne pobicie

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

31-latek, w przeszłości wielokrotnie karany za rozboje, pobicie i naruszenie miru domowego, stanie przed częstochowskim sądem za śmiertelne pobicie mieszkańca tego miasta. Agresor zaatakował w dniu opuszczenia zakładu karnego po czterech latach odsiadki.

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała właśnie do miejscowego Sądu Okręgowego akt oskarżenia w sprawie 31-latka. Fabian P. jest oskarżony o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała 39-letniego mężczyzny, skutkujących zgonem pokrzywdzonego. Oskarżony czeka na proces w areszcie.

"Przesłuchany przez prokuratora pod zarzutem śmiertelnego pobicia Fabian P. początkowo przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. W toku dalszego śledztwa zmienił wyjaśnienia, nie przyznając się do zbrodni. Oświadczył, że nie pamięta okoliczności zdarzenia, ponieważ był pod wpływem alkoholu i został uderzony w głowę"

- relacjonował w środę rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek.

Do tragedii doszło 21 października ubiegłego roku. Fabian P., który tego dnia opuścił więzienie, wieczorem pojawił się na podwórku kamienicy przy ul. Warszawskiej, gdzie trzech mężczyzn piło wódkę. Z relacji świadków wynika, że agresywny 31-latek najpierw zaczął ubliżać jednemu z nich, a następnie uderzył go wielokrotnie w głowę i klatkę piersiową.

"Pokrzywdzony próbował uciekać, jednakże na skutek ciosów oskarżonego przewrócił się na ziemię. Wtedy Fabian P. wielokrotnie kopał go po całym ciele, a w szczególności w okolice brzucha. Oskarżony odstąpił od dalszego bicia dopiero w wyniku interwencji kolegów pokrzywdzonego"

- poinformował prokurator.

Pobity Bartłomiej J. zmarł dwa dni później w szpitalu. Sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną jego zgonu były obrażenia brzucha w postaci pęknięcia śledziony. Ponadto biegły stwierdził u ofiary stłuczenie głowy i złamanie nosa.

Sprawca pobicia przez kilka dni ukrywał się przed policjantami. Gdy został schwytany, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego zgonem człowieka, grozi kara od 5 do 15 lat więzienia, kara 25 lat więzienia lub dożywocie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Tusk nie przekonał Johnsona

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin i czeka teraz na list w sprawie przedłużenia brexitu. Johnson z kolei napisał w liście do parlamentarzystów, że zamierza powiedzieć UE, iż dalsze odkładanie brexitu nie jest rozwiązaniem.

"Czekam na list. Właśnie rozmawiałem z premierem Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin" - napisał Tusk na Twitterze.

"Nie będę negocjował z Unią Europejską przełożenia terminu. Powiem UE to, co mówiłem brytyjskiej opinii publicznej przez 88 dni mojego urzędowania na stanowisku premiera - dalsze opóźnienie nie jest rozwiązaniem. Jest zupełnie możliwe, że nasi przyjaciele w Unii Europejskiej odrzucą żądanie parlamentu o dalsze opóźnienie (albo nie podejmą decyzji szybko)"

- napisał z kolei Johnson w liście, którego treść cytuje stacja Sky News.

W sobotę Izba Gmin przyjęła poprawkę odkładającą poparcie dla uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie niezbędnych ustaw związanych z brexitem. W związku z tym Johnson powinien jeszcze w sobotę wysłać do Brukseli wniosek o przełożenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl