Westerplatte i nowy KOD kulturowy

  

Komitet Obrony Plutokracji, znany jako Komitet Obrony Demokracji, postanowił niedawno zamanifestować w Gdańsku ws. Westerplatte, które opozycja traktuje jako kolejne pole bitwy z Prawem i Sprawiedliwością. Media mówiły o kilkudziesięciu osobach, ale to chyba przez grzeczność, bo na zdjęciach doliczyłem się może 20.

KOD-owcy zaopatrzyli się w transparenty w rodzaju „Westerplatte znów walczy!”, „Stop fałszowaniu historii!”. Zastanawia jedno: czy ci ludzie nie widzą swojej śmieszności? I tego, że takimi hasłami plują pod nogi albo i wyżej bohaterom polskiej niepodległości, ludziom, którzy we wrześniu 1939 r. uczynili to miejsce symbolem walki o polskość – przeciw niemieckiemu najeźdźcy? Westerplatte znów walczy? Serio, KOD-owcy? Nie pomieszał się wam aby pomyślunek z politycznej frustracji?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts