„U Lolka”: pierwszy escape room inspirowany... papieżem

W Szkole Podstawowej w Łochowie działa pierwszy w Polsce pokój zagadek dotyczący papieża Polaka – „U Lolka”. Zagadki, a jest ich 16, zostały tak wymyślone, by poprzez ich rozwiązywanie poznać najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły – od Wadowic po Watykan.

Escape Room w łochowskiej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów
fot. facebook.com/pg/Escape-Room-U-Lolka

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego padł nowy rekord. Piątka młodych uczestników zabawy przeszła całą trasę bezbłędnie w 38 minut! Już można się zapisywać na kolejne wizyty. Escape room będzie czynny od 1 sierpnia.

Jest bardzo dużo zagadek. Jedna osoba nic tam nie zdziała, potrzeba współpracy

– mówił w telewizyjnym Studiu Raban jeden ze współtwórców escape roomu.

Poza pracą zespołową ważne są spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia i zdolności manualne. Przestrzeń zabawy została podzielona na trzy pomieszczenia: Wadowice, Kraków, Watykan. Wszystkie potrzebne informacje na temat Jana Pawła II są ukryte w zagadkach, podpowiedziach, a nawet w elementach dekoracyjnych. Do pokoju zagadek mogą wejść najmniej trzy osoby, a najwyżej sześć. Maksymalny czas, który mają na rozwiązanie i wyjście z escape roomu, wynosi godzinę.

Na początku roku szkolnego z koleżanką, Justyną Wamką, znalazłyśmy warsztaty z tworzenia edukacyjnych escape roomów. Już podczas wykładów wpadłyśmy na pomysł, aby stworzyć pokój zagadek o Janie Pawle II w naszej szkole, z racji zbliżającej się rocznicy nadania jej imienia papieża Polaka. W szkole istniała wprawdzie Izba Pamięci Jana Pawła II, ale już mało kto do niej zaglądał. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę

– mówiła chwilę po oficjalnym otwarciu Edyta Szulc, autorka wszystkich zagadek.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

#Łochów #Jan Paweł II #Escape Room

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo