Przedmioty związane z ks. Popiełuszką zostały poddane konserwacji dzięki wparciu Ministerstwa Kultury oraz Polskiej Fundacji Narodowej. Znajdują się obecnie w Sanktuarium Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki mieszczącym się w parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie.

Na 35. rocznicę śmierci męczennika czasu komunizmu będą one umieszczone w specjalnych gablotach, aby w ważnych momentach mogły być udostępniane wiernym.

– napisał Kęska. Specjalistyczne gabloty będą odporne na wszelkie uszkodzenia i zagwarantują odpowiednie warunki przechowywanym w nich przedmiotom. Jak poinformował, przedmioty związane z ks. Jerzym Popiełuszką

noszą ślady dramatycznych wydarzeń z 19 października 1984 r., kiedy agenci służby bezpieczeństwa uprowadzili, a następnie w bestialski sposób zamordowali kapelana Solidarności. Ich konserwacja została dokonana tak, żeby zachować wszelkie ślady dramatu. 

Z kolei proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Kostki ksiądz Marcin Brzeziński powiedział 

Są to relikwie, a kontakt z nimi jest wstrząsający, powinny przypominać dzisiejszym pokoleniom o odpowiedzialności za bliźnich i o aktualności sporu dobra ze złem.

Paweł Kęska zaapelował o zbiórkę na wykonanie specjalnych gablot (ich koszt to 60 tys. zł). 

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.popieluszko.net.pl