Trwają rozmowy PSL z Kukiz’15

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Trwają rozmowy PSL z Kukiz'15 ws. budowy wspólnego bloku na wybory parlamentarne, dotyczą one kwestii programowych - powiedział dziś Marek Sawicki (PSL). To, co chce wnieść Kukiz'15, to przede wszystkim dzień referendalny i mieszana ordynacja wyborcza; możemy tu się porozumieć - ocenił.

Sawicki był pytany w TVP Info o rozmowy prowadzone przez PSL z Kukiz'15, czy ten ruch jest zdecydowany na zrezygnowanie ze swojego szyldu na wybory na rzecz startu w koalicji z PSL.

- To jest pytanie do Kukiz'15. Rozmowy trwają, przede wszystkim o kwestiach programowych. To, co chce wnieść Kukiz'15, to przede wszystkim dzień referendalny. Tu akurat jesteśmy otwarci. To są kwestie związane chociażby z mieszaną ordynacją wyborczą - tu również możemy się porozumieć, jest kilka elementów stycznych. My z kolei wnosimy bardzo mocno o pakiet dla przedsiębiorców. Tu także - mam nadzieję - bo jest wielu reprezentantów właśnie środowisk gospodarczych (w Kukiz'15)

- powiedział poseł PSL.

Według niego "dziś mamy sytuację, gdy trzeba mieć duże wpływy budżetowe, a to wypracowują ludzie pracy, a nie ludzie administracji". - Więc trzeba jasno powiedzieć, że przedsiębiorcom należy ulżyć - zaznaczył polityk.

Sawicki podkreślił, że ludowcy ostatnio głosowali za zaproponowanymi przez PiS pakietami socjalnymi. W związku z tym - jak dodał - że lider PO Grzegorz Schetyna "przeprosił" za podwyższenie przez rząd PO-PSL wieku emerytalnego, jego klub oczekuje, że PiS "przeprosi za podwyższenie wieku emerytalnego (dla rolników)".

- Bo do 2017 r. rolnicy mogli przechodzić na wcześniejszą emeryturę. Pan prezydent w 2017 r. złożył projekt przedłużenia tego rolnikom bezterminowo, a poprawką PiS wydłużono rolnikom wiek emerytalny. Trzeba więc przywrócić możliwość wcześniejszego wieku emerytalnego dla rolników - 55 dla kobiet, 60 dla mężczyzn. I mam nadzieję, że w tej sprawie z PiS także porozumienie znajdziemy - powiedział Sawicki.

- Jeśli PSL wejdzie do parlamentu, to warunkiem zawarcia koalicji z kimkolwiek będą elementy związane z emeryturą bez podatku, kwestiami związanymi z ułatwieniami dla małych i średnich przedsiębiorstw i przywrócenia wcześniejszego wieku dla rolników - dodał poseł ludowców.

Pytany o rozmowy z Grzegorzem Schetyną, Sawicki powiedział, że nie jest zainteresowany decyzją PO. - To jest kwestia PO, czy pójdzie jeszcze bardziej w lewo. PO miała zaproszenie do centrum, które proponujemy. Z tej propozycji nie skorzystała, buduje bardziej lewicową formację. Więc życzymy im powiedzenia - powiedział Sawicki.

Pytany o dalsze "transfery" - np. z PSL do PO, Sawicki powiedział, że nie spodziewa się rozłamu w partii. Jak zaznaczył, decyzje Rady Naczelnej PSL i piątkowego posiedzenia NKW "jasno określiły, w jakim kierunku na te wybory i w jakiej formule idzie PSL".

Dopytywany o informacje podawane przez "Wprost", że senator Jan Rulewski rozmawia z PSL o starcie z ich list w wyborach parlamentarnych, Sawicki powiedział: - Nie wiem, nie było chyba takiej rozmowy. Widziałem się z nim w ubiegłym tygodniu (...) nie widziałem zainteresowania kandydowaniem do parlamentu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiary wybuchu były silnie napromieniowane. Lekarze rosyjskiego szpitala nic o tym nie wiedzieli

Zdjęcie ilustracyjne / torange.biz

  

Personel obwodowego szpitala klinicznego w Archangielsku nie był poinformowany, że przywiezione tam ofiary wybuchu na wojskowym poligonie są silnie napromieniowane i należy zadbać, by nie szerzyły dalej skażenia - podał wczoraj dziennik "Moscow Times". Lekarze wiedzieli jak postępować w takich wypadkach, lecz nie zostali poinformowani, z czym mają do czynienia. - Nasz rząd niczego się nie nauczył. Nadal starają się ukrywać prawdę - powiedział lekarz z Archangielska.

Co najmniej 60 lekarzy i innych pracowników medycznych, którzy mieli styczność z ofiarami, przewieziono drogą lotniczą do Moskwy, by w trybie pilnym poddać ich badaniom. W tkance mięśniowej jednego z lekarzy wykryto - będący produktem rozszczepiania paliwa nuklearnego uran-235 - radioaktywny izotop cez-137, ale "nie poinformowano go, jaka jest ilość lub koncentracja tego izotopu" - ujawnia gazeta.

8 sierpnia szpital w Archangielsku przyjął trzech nagich i owiniętych przezroczystą folią mężczyzn, których przedstawiono jako ofiary bliżej nieokreślonego "promieniotwórczego wybuchu". Nie wyjaśniono jednak, o co należy zadbać przy udzielaniu im pomocy.

Cała komputerowa dokumentacja dotycząca tej sprawy została wymazana przez przybyłych następnego dnia do szpitala oficerów Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Dwaj z trzech poszkodowanych zmarli w drodze na lotnisko, skąd mieli być przetransportowani do Moskwy. FSB poleciła wszystkim osobom uczestniczącym w ratowaniu napromieniowanych, by podpisały zobowiązanie, że nie ujawnią niczego na ten temat - podał "Moscow Times", powołując się na źródła medyczne.

"Upłynęły 33 lata i nasz rząd niczego się nie nauczył. Nadal starają się ukrywać prawdę"

- powiedział gazecie lekarz z Archangielska, nawiązując do maskowania rzeczywistych rozmiarów katastrofy nuklearnej w Czarnobylu.

[polecam:https://niezalezna.pl/283322-rosatom-wyjasnia-przyczyny-eksplozji-to-byl-zbieg-okolicznosci]

"Ekspozycji na cez-137 łatwo uniknąć - wystarczy tylko dokładnie umyć pacjenta. Jednak lekarze zostali narażeni na promieniowanie, gdyż nie powiedziano im, co się stało"

- podkreślił w rozmowie z "Moscow Times" pracujący na Uniwersytecie Leicester specjalista w dziedzinie ochrony radiologicznej Yuri Dubrova.

Według oficjalnych informacji, 8 sierpnia na poligonie rosyjskiej marynarki wojennej koło wioski Nionoksa nad Morzem Białym wybuchł zasilany energią jądrową silnik rakietowy, powodując śmierć pięciu uczestniczących w jego wypróbowywaniu ekspertów przemysłu zbrojeniowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl