Szef MEN zabrał głos ws. rekrutacji

/ twitter.com/MEN_GOV_PL

  

- Dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów jest przygotowanych ponad 103 tys. miejsc więcej niż uczniów. Zdecydowanie uczniowie mają w czym wybierać - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Szef MEN podkreślił ponadto, że "w niektórych przypadkach liczba składających wnioski o przyjęcie do szkół wyraźnie różniła się w porównaniu z ubiegłym rokiem". - Wtedy liczba ta była zdecydowanie większa - dodał.

Minister Piontkowski poinformował, że w tym roku jest ponad 725 tys. uczniów, którzy kończą szkołę podstawową bądź gimnazjum. Dla tych uczniów przygotowano 830 tys. miejsc w szkołach średnich.

"Widać wyraźnie z tego rachunku, że ponad 103 tys. miejsc więcej jest przygotowanych niż absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Warto w tym momencie wyraźnie podkreślić, że absolwenci gimnazjów oraz absolwenci szkół podstawowych uczestniczą w dwóch oddzielnych rekrutacjach"

– podkreślił.

Minister wskazywał podczas konferencji prasowej, że np. w Gdyni "liczba kandydatów na jedno miejsce, porównując rok ubiegły i obecny, jest bardzo podobna".

"W przypadku niektórych szkół nawet zdarzało się, że o jedno miejsce ubiegało się więcej uczniów niż w tej rekrutacji"

– zauważył Piontkowski.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Liczba zgonów w szpitalach we Francji przekroczyła już 4500. Ilu przypadków wciąż nie uwzględniono?

zdjęcie ilustracyjne / Par S.Lecorche — Personnelle, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88822648

  

471 - tyle osób zakażonych koronawirusem zmarło ostatniej doby w szpitalach we Francji. Łącznie, liczba zgonów w tym kraju przekroczyła 4500

W bilansie tym nie są uwzględnione przypadki śmiertelne z domów opieki.

Resort podał jedynie, że do tej pory w ośrodkach dla seniorów zmarły 884 osoby, ale pełne dane nadal są zbierane.

Jak przekazał dyrektor generalny w resorcie zdrowia i solidarności Jerome Salomon, w szpitalach przebywa 26 tys. osób, z czego 6399 wymaga intensywnej opieki medycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts