Podszywał się pod policjanta. Został zatrzymany

/ arembowski

  

Funkcjonariusze z Opola zatrzymali 30-latka podejrzanego o liczne oszustwa dokonywane metodą "na policjanta". Jak informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, mieszkaniec Gdyni mógł wyłudzić nawet ćwierć miliona złotych.

Pierwsze sygnały o przestępcy, który podając się za policjanta wyłudzał pieniądze od seniorów, opolscy policjanci otrzymali w maju tego roku. Po raz kolejny odnotowano jego działania miesiąc później. W ciągu dwóch miesięcy udało mu się wyłudzić od poszkodowanych ponad dwieście tysięcy złotych.

Do rozwikłania zagadki, kim jest fałszywy policjant działający w województwie opolskim, przyczynili się funkcjonariusze z Bydgoszczy, rozpracowujący grupę oszustów, którzy działali w podobny sposób w innych częściach kraju. Ustalili, że jeden z poszukiwanych członków tej grupy przebywa w Opolu. Oszust został zatrzymany przed dworcem kolejowym.

W pokoju hotelowym we Wrocławiu policjanci znaleźli schowane w fotelu blisko 30 tys. zł oraz fałszywą odznakę policyjną. Zdaniem policji, pieniądze mogą pochodzić z dokonanych wcześniej przestępstw.

Mieszkającemu w Gdyni 30-latkowi przedstawiono cztery zarzuty dotyczące oszustw oraz posługiwania się cudzym dowodem osobistym. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. Jak zaznacza policja, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że podejrzanemu zostaną przedstawione kolejne zarzuty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl