Schetyna nie chce się dogadać! Europoseł SLD w #Jedziemy: Jesteśmy gotowi na samodzielny start

/ PrtSc/ TVP Info

  

To, co się dzieje, nie sprzyja temu, żeby patrzeć z optymizmem na postępowanie tzw. liderów opozycji (...) My, jako SLD, czekamy do jutra, do środy, ale w tym czasie podjęliśmy działania w celu budowy własnych list. Uważamy, że interes Polski jest ważniejszy niż partykularne interesy poszczególnych partii politycznych. Ale jeśli ten interes zwycięży, jesteśmy gotowi na zbudowanie lewicowej alternatywy bądź start samodzielny jako SLD - mówił europoseł SLD Marek Balt w programie Michała Rachonia #Jedziemy.

W programie Michała Rachonia #Jedziemy o negocjacjach ws. układu sił politycznych, jakie się teraz odbywają w szeregach opozycji, mówił europoseł SLD Marek Balt. Pytany, czy nie ma wrażenia, że Grzegorz Schetyna je przedłuża, a w istocie zależy mu na tym, by do wyborów parlamentarnych iść samemu, powiedział:

Niestety takie wrażenie powstaje w przestrzeni publicznej. Już dawno powinna być kontynuowana koalicja, która poszła do parlamentu, poszerzona o dodatkowe formacje jak choćby o Wiosnę Roberta Biedronia. Ale to, co się dzieje, nie sprzyja temu, żeby patrzeć z optymizmem na postępowanie tzw. liderów opozycji. 

Zdaniem Balta, dzisiaj ci ludzie, którzy mówili o sobie, że chcą być premierami polskiego rządu, że chcą być liderami opozycji, patrzą na interes swoich partii a nie na interes Polski.

My, jako SLD, czekamy do jutra, do środy, ale w tym czasie podjęliśmy działania w celu budowy własnych list

- dodał.

Czy to oznacza, że Schetyna nie chce się dogadać?

To oczekiwanie nie sprzyja budowaniu dużej opozycji. Pokazywanie swojego programu na konwencji, niezapraszanie partnerów, z którymi się współpracowało do tej pory, może budować takie wrażenie. Uważamy, że interes Polski jest ważniejszy niż partykularne interesy poszczególnych partii politycznych. Ale jeśli ten interes zwycięży, jesteśmy gotowi na zbudowanie lewicowej alternatywy bądź start samodzielny jako SLD

- poinformował.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl